Pārlekt uz galveno saturu
Darbiniekiem

Jau septiņpadsmito reizi pēc kārtas noritēs tradicionālā RSU Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras un Medicīnas vēstures institūta akadēmiskā kopsēde, tādējādi iezīmējot jaunā studiju gada sākumu. Sēde notiks 29. augustā plkst. 16.00 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā Rīgā, Antonijas ielā 1.

Paula_Stradina_Medicinas_vestures_muzejs-griezta-lead.jpg

2003. gadā dzimusī RSU profesoru Aivara Lejnieka un Jura Salaka kopīgā ideja, sākot jauno mācību gadu, tikties Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā un atskatīties medicīnas vēstures līkločos, gadu laikā izaugusi līdz atklātai, starpdisciplinārai akadēmiskai kopsēdei, piedaloties ne vien Iekšķīgo slimību katedras un Medicīnas vēstures institūta darbiniekiem, bet arī RSU rektorāta un dekanātu pārstāvjiem, kolēģiem no citām RSU struktūrvienībām, RSU klīniku vadītājiem, Latvijas Zinātņu akadēmijas pārstāvjiem un citiem interesentiem. Katru gadu kopsēdi ar priekšlasījumiem bagātina arī īpaši pieaicināti lektori.

Vjaceslavs_Kascejevs-lead.jpgŠogad ar priekšlasījumu Ko zinātne zina, un kam zinātnieki tic? uzstāsies fiziķis prof. Vjačeslavs Kaščejevs. Priekšlasījumā tiks sniegts ieskats par to, ko fizikas zinātne var (un – pats svarīgākais – ko nevar) pateikt par Visuma vēsturi un mērogiem, garīgā un materiālā attiecībām. Profesors savā priekšlasījumā ieskicēs metafizisku ietvaru, kurā darbojas zinātniskā metode.

Kopsēdi vadīs Iekšķīgo slimību katedras vadītājs, akadēmiķis profesors Aivars Lejnieks un Medicīnas vēstures institūta direktors profesors Juris Salaks.

Lekcija ir atvērta. Uz to ir aicināti visi interesenti.

Iekskigo_slim_katedr_sede_2016-lead.jpg

Vjačeslavs Kaščejevs ir viens no vispazīstamākajiem Latvijas jaunās paaudzes zinātniekiem, fiziķis, LU profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklis. Par sasniegumiem kvantu nanoelektronikā profesors Vjačeslavs Kaščejevs ir saņēmis prestižo Pasaules Ekonomikas foruma balvu.