Preses relīzes

Pacientu drošība ir kvalitatīvas veselības aprūpes sistēmas pamats, un, lai arī Eiropas Savienības līmenī pēdējos gados šim jautājumam tiek pievērsts arvien vairāk uzmanības, nostiprinot to likumdošanā, rīkojot informatīvas apmācības un kampaņas, Latvijā pacientu tiesībām uz drošu aprūpi netiek pievērsta pietiekama uzmanība. Mūsdienās, kad studējošajiem veselības aprūpē ir pieejamas plašas simulatoru un mulāžu iespējas, arī praktizējošiem ārstiem Latvijā būtu daudz vairāk savas prasmes jāpilnveido un sarežģītākās situācijas jāattīsta, izmantojot modernās tehnoloģijas.

Lai aktualizētu pacienttiesības un pacientu drošības jautājumus Latvijā un Eiropā, piektdien, 15. septembrī, Starptautiskajā Pacientu drošības dienā, Rīgas Stradiņa universitāte rīko semināru, apzinot un pārrunājot:

• pašreizējo tiesisko regulējumu Latvijā un ES kopumā,
  • pacientu pieredzi,
  • veselības aprūpes kvalitātes un pacientu drošības novērtēšanas metodiku,
  • iepazīstot labās prakses piemērus Latvijas slimnīcu darbā,
  • simulācijās balstītās izglītības ieviešanas gaitu veselības aprūpes pamatizglītībā un tālākizglītībā.
  • Seminārā paredzēti arī praktiski demonstrējumi ar simulētām situācijām.

Seminārā piedalīsies nozares vadošie eksperti, un tas notiks Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā, Anniņmuižas bulvārī 26a, Rīgā, no pulksten 11.00 līdz 14.45. Semināra programmu lūdzam skatīt šeit.

Rīgas Stradiņa universitāte ir viena no modernākajām augstākās izglītības mācību iestādēm Baltijā ar izteikti starptautisku ievirzi. RSU deviņās fakultātēs līdzās ar medicīnu saistītajām studijām ir iespējams apgūt dažādas modernas sociālo zinātņu programmas. RSU šobrīd studē 8346 studenti, to skaitā, 2120 ārvalstu studenti no 52 valstīm.