Starptautiskā sadarbība

No 5. līdz 9. februārim Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks Iepazīšanās nedēļa (Orientation week) jaunajiem ārvalstu studentiem. Paredzēts, ka šajā nedēļā dažādos pasākumos piedalīsies aptuveni 270 ārvalstu un apmaiņas studenti. Lielākā daļa no viņiem sāks studijas medicīnas un zobārstniecības specialitātē, taču šajā semestrī ārvalstu studentu saimei pievienosies arī māszinību un sabiedrības veselības studenti.

arvalstu-studenti-082016-15-lead.jpg

Iepazīšanās nedēļā jaunajiem ārvalstu studentiem tiks piedāvāts plašs pasākumu klāsts. Viņi tiks iepazīstināti ar universitāti, studiju procesu, e-studijām, sadzīves jautājumiem, imigrācijas procedūru un dzīvi Latvijā. Māszinību un sabiedrības veselības studiju programmu studentiem paredzēta iepazīšanās diena Sabiedrības veselības un sociālā darba fakultātē, bet Erasmus+ apmaiņas studenti atsevišķā seminārā pārrunās sev aktuālos jautājumus.

RSU Starptautisko sakaru departaments un RSU Ārvalstu studentu asociācija (International Students' Association, ISA) Iepazīšanās nedēļā nodrošinās sociālo programmu – iepazīšanās un komandas veidošanas spēles, latviešu virtuves izbaudīšanu, vizīti uz Rundāles pili, filmu vakaru un citus pasākumus.

Kā atzina Starptautisko sakaru departamenta direktore Baiba Pētersone, "Iepazīšanās nedēļas laikā ir būtiski jaunos ārvalstu studentus ne tikai iepazīstināt ar RSU un tās studiju procesu, bet arī dot iespēju studentiem iepazīt citam citu. Tādēļ ar katru Iepazīšanās nedēļu aizvien vairāk cenšamies tās norisē iesaistīt gan RSU Ārvalstu studentu asociāciju, gan Studējošo pašpārvaldi. Neviens jaunajiem studentiem nevar sniegt pilnīgāku informāciju kā studenti, kuri paši ir ieguvuši pieredzi RSU."

arvalstu-studentu-iepazisanas-nedela-0085.jpg

Ārvalstu studentu asociācijas prezidents Roberts Ekmans (Robert Ekman) par Iepazīšanās nedēļas nozīmi saka: "Šī ir lieliska iespēja iepazīstināt jaunos studentus ar RSU akadēmisko pasauli, samazināt iespējamo nedrošību vai bailes par nākamajiem studiju gadiem. Tas ir laiks, lai jaunos studentus motivētu, kā arī atbalstītu viņu izvēli studēt šajā universitātē. Mēs, asociācijas biedri, esam saskārušies ar līdzīgu pieredzi, sākot studijas RSU, tādēļ gribam, lai arī jaunie studenti saņem tādu pašu atbalstu integrācijai Latvijā un universitātē kā mēs."

Iepazīšanās nedēļu jaunajiem ārvalstu studentiem katru semestri organizē Starptautisko sakaru departaments sadarbībā ar Ārvalstu studentu asociāciju. Pasākumu atbalsta RSU Studējošo pašpārvalde, Informācijas tehnoloģiju departaments, Ārvalstu studentu nodaļa un Studentu serviss. Ārvalstu studentu asociācijas.