Ziņas

No 6. līdz 11. februārim Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) norisinās Iepazīšanās nedēļa (Orientation week) jaunajiem ārvalstu studentiem. Šajā semestrī RSU pievienojas 248 studenti no 23 pasaules valstīm – lielākoties no Vācijas, kam seko Zviedrija, Somija, Itālija, Norvēģija un citas valstis. Vistālāko ceļu ir mērojuši studenti no Jaunzēlandes un Dienvidāfrikas Republikas. Pavisam RSU Starptautisko sakaru departaments (SSD) šajā semestrī saņēma 524 reflektantu pieteikumus.

Šajā ziemā Iepazīšanās nedēļa ir sešu dienu pasākumu programma, kuras laikā jaunie ārvalstu studenti tiek iepazīstināti ar RSU un studiju procesu. Šajā nedēļā studentiem tiek piedāvāta arī Latvijas Institūta lekcija par latviešu kultūru, kā arī ekskursija uz Rundāles pili. Programmas ietvaros studenti var apmeklēt Rīgas Centrāltirgu, kur profesionāla gida pavadībā tiek nogaršoti Latvijas našķi. Populāra arī kļuvusi Informatīvā izstāde, kurā studenti uzzina par RSU studentu organizācijām. Vakaros RSU Starptautiskā studentu asociācija organizē sabiedriskos pasākumus: filmu vakaru, Vecrīgas “tūri” un iepazīšanās balli. Šogad Iepazīšanās nedēļas jaunums ir Sporta diena, kas norisinās sestdien, 11. februārī, RSU Sporta klubā.

Atklājot Iepazīšanās nedēļu, SSD direktore Baiba Pētersone akcentēja internacionālās dimensijas nozīmīgumu RSU attīstībā un raksturoja ārvalstu studentu lomu tās stiprināšanā. Uzrunā jaunajiem ārvalstu studentiem viņa norādīja, ka ārvalstu studenti bagātina RSU un rada multikulturālu, dinamisku un radošu universitātes vidi.

foreign-students-feb2017-rsu-koke.jpgSveicot jaunos ārvalstu studentus, RSU mācību prorektore prof. Tatjana Koķe (foto labajā malā) uzsvēra trīs būtiskas lietas, kas raksturo RSU – pirmkārt, RSU ir studentcentrēta universitāte, kurā studenta atbildība un iesaiste studiju procesā ir tik pat būtiska, cik docētāja. Otrkārt, studiju kvalitāte ir RSU prioritāte. Treškārt, aicināja iepazīt un apgūt latviešu valodu, kultūru un tradīcijas, lai stiprinātu piederības izjūtu un vairotu komunikācijas iespējas. T. Koķe piebilda, ka studijas RSU ir intensīvas un nereti ir nepieciešams savlaicīgs atbalsts.

foreign-students-feb2017-rsu-zermanos.jpgĀrvalstu studentu nodaļas dekāne Smuidra Žermanos (foto pa kreisi) savā uzrunā studējošiem izstāstīja svarīgāko praktisko informāciju, kas skar studijas – kur un kā meklēt informāciju par nokļūšanu uz RSU studiju ēkām, kurp vērsties par lekciju un nodarbību kavējumiem, kā arī uzsvēra, cik būtiski ir studentiem apgūt efektīvu laika plānošanu, lai sekmīgi iekļautos studiju procesā.

Vivjena Zumbansena (Vivien Zumbansen), medicīnas studente no Vācijas, bija iepriecināta satikt studentus no tik dažādām valstīm, "Iepazīšanās nedēļa sniedz lielisku iespēju iepazīt jaukus cilvēkus un izveidot komandas garu jaunajās studiju grupās." Līdzīgi novērojumi bija arī viņas kolēģei, medicīnas studentei Lindai Hiekarantai (Linda Hiekkaranta) no Somijas, "Komandas veidošanas spēles laikā mēs iepazināmies ar universitāti. Tas bija ļoti patīkami. RSU personāls ir izpalīdzīgs un sniedz nepieciešamo atbalstu. Pirmo dienu programma ir ļoti noderīga, bet arī intensīva. Tik daudz informācijas! Tagad viss jauniegūtais ir jāapstrādā."

Jaunie ārvalstu studenti sāks studijas nākamnedēļā, tomēr daži bija ieradušies Rīgā jau iepriekš. "Esmu no Izraēlas. Rīgā ierados dažas dienas pirms Iepazīšanās nedēļas. Vēlējos apskatīt pilsētu. Priecājos, ka universitāte piedāvā šādu nedēļu, ka varu iepazīties ar kursabiedriem. Es ļoti gaidu studiju sākumu," – tā medicīnas studente Ilana Grača (Ilana Grach).

Papildus pilna laika studentiem, Iepazīšanās nedēļā piedalās arī 37 Erasmus+ ienākošie studenti no RSU partneraugstskolām Eiropā. "Erasmus+ ienākošo studentu arvien pieaugošais skaits ir pierādījums tam, ka RSU ir ārvalstīs atzīts, populārs un uzticams sadarbības partneris. Gan RSU studenti ārvalstīs, gan ienākošie studenti ir savas valsts un augstskolas vēstneši, un viņu misija ir popularizēt mobilitāti Eiropā," saka SSD akadēmisko apmaiņas programmu vadītāja Lana Amosova.

foreign-students-feb2017-rsu-lead.jpg

Iepazīšanās nedēļu organizē SSD sadarbībā ar RSU Starptautisko studentu asociāciju, Studējošo pašpārvaldi, Ārvalstu studentu nodaļu un citām universitātes struktūrvienībām.