Preses relīzes

Piektdien, 26. janvārī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) telpās RSU rektors Aigars Pētersons tikās ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) rektoru Kalvi Ciekuru un LSPA Padomes priekšsēdētāju Sandru Rozenštoku. Pēc sarunas klātesošie bija vienisprātis, ka abu augstskolu interesēs ir sekmīga sporta pedagoģijas un sporta zinātnes attīstība LSPA iekļaujoties RSU sastāvā kā atsevišķai struktūrvienībai no 2024. gada 1. jūlija.

Lai pārrunātu sadarbību un kopīgās nākotnes ieceres iepazīšanās vizītē pie RSU rektora Aigara Pētersona bija ieradies LSPA rektors Kalvis Ciekurs un LSPA Padomes priekšsēdētāja Sandra Rozenštoka. Sarunas gaitā vadītāji arī apsprieda publiskajā telpā izskanējušo ziņu par LSPA nostāju saistībā ar Ministru kabineta rīkojumu Nr. 903, kas paredz konsolidēt LSPA un RSU.
“Lai sekmīgu turpinātos darbs arī konsolidācijas periodā un pēc tās, ir būtiski saglabāt Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas studiju programmas, akadēmisko personālu, iesāktās tradīcijas un veiksmīgas darbības turpināšanos. Arī studentu uzņemšana konsolidācijas procesu iespaidā netiks ietekmēta. To varēsim īstenot, ieviešot pārejas periodu, kura laikā atrisināsim tehniskos un administratīvos jautājumus,” uzsvēra RSU rektors Aigars Pētersons.

“Sporta izglītība Latvijā tāpat kā līdz šim tiks nodrošināta esošajiem un topošajiem studentiem atbilstoši visaugstākajai iespējamajai kvalitātes latiņai. Jo veiksmīgāka būs sadarbība ar visiem iesaistītajiem sporta izglītības jomā – docētājiem, sporta organizācijām, sporta federācijām – jo kvalitatīvāki būs rezultāti,” atzina LSPA rektors Kalvis Ciekurs.

RSU un LSPA vadība tikšanās laikā pārrunāja arī konsolidācijas jauno termiņu 2024. gada 1. jūlijā, kā arī iespējamos riskus Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rosinātā konsolidācijas termiņa saīsināšanas dēļ. Pēc sarunām abas puses guva pārliecību, ka tik apjomīgi un nopietni procesi nenotiek vienā dienā, tāpēc bažām nav pamata. Arī, ja process sāksies jau vasarā, tas sākotnēji būs pārejas perioda režīmā, noritēs pakāpeniski ar atbilstošu pasākumu plānu.

Lai garantētu Eiropas Savienības Attīstības un noturības mehānisma finansējuma 7 milj. eiro apmērā apgūšanu, termiņš ir pamatots. Šie līdzekļi ir vienīgie, kas pieejami konsolidācijas aktivitāšu finansēšanai, tādēļ nepieciešams pēc iespējas ātrāk uzsākt kopīgu konstruktīvu darbu pie to apgūšanas.

RSU vēlas papildus piesaistīt arī IZM institucionālās attīstības pilotprojekta finansējumu, kas bez minētajiem līdzekļiem no Attīstības un noturības fonda var tikt izmantoti tieši LSPA studiju un zinātniskās darbības rezultātu uzlabošanai.

“LSPA Padome redz, ka ir būtiski, lai LSPA turpina pastāvēt kā atsevišķa struktūrvienība, kas darbiniekiem, studentiem, akadēmiskajam personālam garantē drošību, pēctecības un piederības sajūtu. Priecājos, ka mūsu viedoklis ir uzklausīts un ņemts vērā. To, ka LSPA būs atsevišķa struktūrvienība apliecina gan RSU Senāta, gan RSU padomes lēmums, kas nosaka, ka Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija saglabā savu nosaukumu un ir atsevišķa struktūrvienība RSU prorektora pakļautībā,” skaidroja Sandra Rozenštoka.

Papildu informācijai