Stipendijas

Latviešu ārstu un zobārstu apvienība (LĀZA) arī 2021. gadā sniegs savu atbalstu Latvijas ārstiem un medicīnas studentiem.

Līdz 31. martam Latvijas medicīnas augstskolu vecāko kursu studenti var iesniegt pieteikumu Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijai.

Fonda mērķis ir atbalstīt medicīnas studentu centienus apgūt ārsta arodu un vēlmi strādāt savā profesijā Latvijā. Stipendijas tiek piešķirtas vecāko (4.–6.) kursu studentiem, kam ir ne tikai labas sekmes mācībās un plašs interešu loks, bet kas savu turpmāko dzīvi nolēmuši saistīt ar ārsta profesiju Latvijā un kam pietrūkst līdzekļu studijām. Skaidrs finansiālās situācijas pamatojums, kāpēc stipendija vajadzīga, ir tas, ko komisija sagaida no pretendenta. Informācija par pieteikšanās kārtību atrodama www.lazariga.lv sadaļā Stipendijas.

Pieteikums un nepieciešamie dokumenti jāsūta lazaatlazariga[pnkts]lv (laza[at]lazariga[dot]lv), tēmā norādot Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendija. Otrā atlases kārta (intervija) notiks aprīļa otrajā nedēļā. Pieteikumus izvērtēs un lēmumu pieņem Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju komisija. Stipendijas apjoms ir no 400 līdz 1000 EUR.

Līdz 15. septembrim Latvijas jaunie ārsti un zobārsti var pieteikties Ojāra Veides fonda stipendijai.

Ojāra Veides fonda mērķis ir atbalstīt Latvijas ārstus, kas strādā veselības aprūpē Latvijā un kuriem ir izdevība un vēlēšanās papildināt profesionālās zināšanas kādā mācību iestādē ārzemēs. Stipendija paredzēta ceļa naudas, dzīvesvietas, maksas par mācībām, uztura izdevumu segšanai.

Pieteikums jāsūta lazaatlazariga[pnkts]lv (laza[at]lazariga[dot]lv), tēmā norādot Ojāra Veides fonda stipendija. Fonda valde pieteikumus izskatīs trīs nedēļu laikā un sniegs rakstisku atbildi katram pretendentam. Par savu iegūto pieredzi stipendiāti sniedz finanšu atskaiti fondam un rakstu LĀZA Apkārtrakstam. Katru gadu 4 – 6 pretendentiem ir iespēja saņemt stipendiju $1000 līdz $2000 apmērā.

LĀZA mājaslapā sadaļā Stipendijas var uzzināt, kādi ir vajadzīgie dokumenti, lai pieteiktos stipendijai.

Pieteikumus vērtēs fonda valde – tās priekšsēdis, LĀZA valdes loceklis Kaspars Tūters, LĀZA valdes loceklis Juris Lazovskis (Kanāda) un LĀZA biedre Inese Flude (Kanāda).

Aicinām atsaukties Prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda visu gadu stipendiātus!

2021. gada 19. novembrī būs prof. Ilmāra Lazovska 90 gadu jubileja. Viņa piemiņai veltītais fonds aicina atsaukties visus, kuri kopš fonda dibināšanas ir saņēmuši Prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju.

Lūdzam līdz 1. maijam atsūtīt savu kontaktinformāciju un aprakstu par sevi (līdz 1000 zīmēm), kā arī fotogrāfiju uz lazaatlazariga[pnkts]lv (laza[at]lazariga[dot]lv).

Ja vien to ļaus epidemioloģiskā situācija pasaulē un Latvijā, tad aicināsim visus uz kopēju tikšanos klātienē, pieminot prof. Ilmāru Lazovski un suminot 2020. un 2021. gada stipendiātus.

Ilmars_Lazovskis_foto.jpg

LĀZA regulāri vāc ziedojumus fonda sekmīgai darbībai, lai atbalstītu Latvijas ārstu izglītības iespējas. Ja jums ir iespēja, lūdzam arī jūs sniegt savu finansiālo atbalstu šim mērķim. Iespēja ziedot ir LĀZA mājaslapā www.lazariga.lv.

Latviešu ārstu un zobārstu apvienība vieno ārzemēs un Latvijā dzīvojošos ārstus un zobārstus, kā arī citus veselības nozares profesionāļus, zinātniekus un darbiniekus kopējam mērķim – visiem spēkiem veicināt veselības aprūpē un zinātnē iesaistīto studentu, rezidentu, ārstu un zobārstu izglītību un sadarbību.

LAZA_logo_ar devizi.png