Atzinība

Šogad Latvijas Ārstu biedrība profesora Ilmāra Lazovska balvu par fundamentālu ieguldījumu medicīnā un ārstu izglītībā pasniegs Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Oftalmoloģijas katedras profesorei un vadītājai Gunai Laganovskai, kas ieviesusi jaunas acu slimību ārstniecības metodes un ir izcila savas nozares speciāliste.

Guna-Laganovska-300x300.jpgGuna Laganovska ir arī Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Oftalmoloģijas klīnikas vadītāja un Latvijas Acu ārstu asociācijas prezidente. Rīgas Medicīnas institūtu viņa absolvēja 1986. gadā un savas profesionālās darbības laikā pētījusi kataraktas un glaukomas ķirurģisko ārstēšanu. Viņa ir Latvijas oftalomoloģijas vadošā speciāliste, kas nodod savas zināšanas topošajiem acu ārstiem un ikdienas operāciju zālē atjauno redzi saviem pacientiem.

Balva tiks pasniegta 19. septembrī starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā, kad tur notiks Latvijas Ārstu biedrības starpdisciplinārā konference Skeleta, muskuļu un saistaudu slimības.

Šogad balvai bija izvirzīti septiņi kandidāti. Līdz šim balvu saņēmuši kardiologs Andrejs Kalvelis, gastroenterologs Anatolijs Danilāns, torakālais ķirurgs Jāzeps Baško un internists Jānis Raibarts.

Profesora Ilmāra Lazovska balva dibināta 2011. gadā, godinot izcilā iekšķīgo slimību ārsta, nefrologa, sabiedrības veselības speciālista un medicīnas filozofa piemiņu. Ilmāra Lazovska balva ir skulptūra, kas simbolizē virzību augšup. Ik gadu balvas laureāts tiek paziņots 1. septembrī – profesora Lazovska vārdadienā.