Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Inovācijas
Darbiniekiem
EIT Health

Lai risinātu būtiskas veselības aprūpes problēmas ne vien Latvijā, bet visā Eiropā, EIT Health InnoStars jau otro gadu piedāvā veselības nozares profesionāļiem un uzņēmējiem piedalīties InnoStars Connect programmā. Tās mērķis ir radīt inovatīvus risinājumus reālām problēmām, kas ietekmē pacientus, ārstus un veselības iestādes.


eit_health_innostars_connect.png

Dalībniekiem ir iespēja izvēlēties vienu no trim izvirzītajiem izaicinājumiem un iesniegt savu risinājumu līdz 2025. gada 30. maijam. Desmit labākās komandas saņems finansējumu 10 000 eiro apmērā, profesionālu atbalstu idejas attīstīšanai un iespēju prezentēt savu projektu starptautiskai žūrijai. 

Trīs veselības aprūpes izaicinājumi Eiropas mērogā

Programma tiek īstenota sadarbībā ar Koimbras Veselības aprūpes vienību (ULS de Coimbra) un Chiesi Group, kas nodrošina trīs aktuālus izaicinājumus no veselības aprūpes prakses.

ULS de Coimbra aicina radīt digitālus rīkus, kas uzlabo slimnīcu pierakstu sistēmu un procedūru plānošanu. Izaicinājuma mērķis ir samazināt pacientu gaidīšanas laiku, mazināt birokrātiju un atvieglot ārstniecības iestāžu darbu, vienlaikus uzlabojot pacientu pieredzi. Risinājumiem jābūt elastīgiem, efektīviem un pielāgojamiem dažādu pacientu vajadzībām.

Savukārt Chiesi Group izaicinājumi koncentrējas uz jaundzimušo veselības aprūpi. Uzņēmums meklē risinājumus agrīnai elpošanas traucējumu diagnostikai un neinvazīvai novērošanai gan slimnīcās, gan mājas apstākļos. Uzsvars tiek likts arī uz viedajām tehnoloģijām, kas sniedz atbalstu vecākiem un paplašina kvalitatīvas aprūpes pieejamību mazāk nodrošinātās vidēs.

InnoStars Connect programma Latvijas uzņēmējiem, ārstiem un inovatoriem ir iespēja nonākt Eiropas veselības inovāciju centrā. Tā ir platforma, kurā dalībnieki var sadarboties ar mentoriem un speciālistiem no visas Eiropas, attīstīt savu ideju līdz pilotprojekta līmenim un veidot risinājumus, kas tiek izmantoti praksē.

Šī programma var būt pirmais nozīmīgais solis ceļā uz reālu, starptautiski atzītu inovāciju,”

norāda Luīze Madara Ziediņa, EIT Health centra Latvijā koordinatore.

Kā norit programma, un ko iegūst dalībnieki?

Pēc konkursa atlases desmit komandas tiks aicinātas piedalīties intensīvā attīstības programmā, kas ietver mentoru atbalstu, tematiskus seminārus, iespēju testēt un pilnveidot savus risinājumus reālos apstākļos, kā arī prezentēt projektu starptautiskai ekspertu žūrijai.

Katra izvēlētā komanda saņems finansējumu 10 000 eiro apmērā, no kura:

  • 6000 eiro paredzēti risinājuma izstrādei,
  • 3000 eiro – ceļa un dalības izdevumiem bootcamp nometnē,
  • 1000 eiro – mentoringam un individuālajām konsultācijām.

Programmas noslēgumā dalībniekiem būs iespēja iepazīstināt ar savu ideju EIT Health InnoStars Grand Final pasākumā, kas pulcē veselības inovāciju līderus no visas Eiropas.

Par EIT Health un InnoStars 

Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta veselības aprūpes zināšanu un inovāciju kopienas (EIT Health) centrs Latvijā atrodas Rīgas Stradiņa universitātē, un ir daļa no vienas no lielākajām veselības inovāciju kopienām Eiropā. EIT Health apvieno vairāk nekā 100 vadošo organizāciju veselības, pētniecības, izglītības un uzņēmējdarbības jomā un darbojas ar Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) atbalstu. Līdz šim EIT Health ir palīdzējis izveidot vairāk nekā 2998 jaunuzņēmumus un izaugsmes uzņēmumus, piesaistījis 2,2 miljardus eiro investīcijās, izvirzījis 123 veselības aprūpes risinājumus tirgū un apmācījis 65 000 studentu un profesionāļu visā Eiropā.

EIT Health InnoStars ir viena no astoņām EIT Health reģionālajām platformām (clusters), kas aptver pusi Eiropas, tostarp Poliju, Itāliju, Portugāli, Ungāriju un Baltijas valstis. InnoStars fokusējas uz veselības aprūpes inovāciju, uzņēmējdarbības un izglītības attīstību reģionos, kuri tiek uzskatīti par mēreniem inovatoriem, ar mērķi mazināt plaisu starp attīstītākajiem un jaunattīstības inovāciju reģioniem Eiropā.