Preses relīzes

Rūpējoties par bērnu drošību, šogad interaktīvi izglītojošais pasākums Zinošs un drošs norisinājās 3. septembrī, pulcējot ģimenes jau sesto gadu. Pasākuma mērķis bija atgādināt gan bērniem, gan vecākiem par dažādiem drošības pasākumiem, lai izvairītos no nelaimes gadījumiem un traumām, kā arī zinātu, kā rīkoties nelaimes gadījumā, ja tāds ir noticis, un kur meklēt nepieciešamo palīdzību.

Pasākumu organizēja Latvijas Pediatru asociācija, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un RSU Pediatrijas studentu zinātniskais pulciņš kopā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, Rīgas domes un daudzu citu organizāciju atbalstu.

Pasākumu Zinošs un drošs 2023 svinīgi atklāja RSU veselības studiju prorektors Guntis Bahs, akcentējot studentu degsmi uzrunāt sabiedrību, aktīvi darbojoties arī ārpus studiju procesa. Gandarījumu un prieku par pasākuma īstenošanu un kopābūšanu izteica Latvijas Pediatru asociācijas prezidente, RSU prof. Ilze Grope, savukārt Zinošs un drošs 2023 projekta vadītāja, pediatre Polīna Popeiko izteica lielu pateicību studentiem, ārstiem, sponsoriem un dalībnieku ģimenēm par palīdzību un lielo atbalstu.

Pasākuma dienā ikviens dalībnieks tika aicināts apmeklēt 10 izglītojošas stacijas, kur RSU medicīnas studenti kopā ar ārstiem un ārstiem rezidentiem izglītoja interesentus teorijā un praksē, lai uzlabotu savas iemaņas dažādu manipulāciju veikšanā. Pareizi atbildot uz katrā stacijā uzdotiem jautājumiem un veicot praktiskos uzdevumus, dalībnieki krāja zīmogus, kurus vēlāk apmainīja pret noslēpumu maisiņu ar pārsteiguma balvām no atbalstītājiem.

Izmantojot RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra manekenus, bērniem un vecākiem bija iespēja veikt reanimāciju cietušajam un uzzināt, kas jādara konkrētās situācijās, neapdraudot savu veselību.

Pasākuma ietvaros tapis speciāls informatīvais buklets par drošību latviešu un krievu valodā, kas ir brīvi pieejams.

Par atbalstu pasākuma organizēšanā pateicamies RSU Studējošo pašpārvaldei, Medicīnas centram ARS, BBraun Medical, Tamro, Sandoz, DHL, VAS Valsts nekustamie īpašumi, Rīgas Pašvaldības policijai, Valsts ugunsdrošības un glābšanas dienestam, Latvijas Pludmales glābēju asociācijai, Psiholoģijas Aikido centram, Chemi-Pharm un Rīgas Centra humanitārajai vidusskolai.

Par atbalstu pasākuma informatīvā bukleta izdošanā pateicamies Zemgus Poligrāfijas servisam un Polap.

Balvas pasākuma dalībniekiem un brīvprātīgajiem palīdzēja sarūpēt medicīnas preču kompānija B. Braun Medical, uzņēmumi Lyl Love Your Life, DHL, Cesvaines Piens, Zemnieku saldējums, Zaķumuiža, Graci functional cereals, Maxima, Avenei, Hematogenas, Torņa ielas saldumi, Karameļu darbnīca, Picu darbnīca, Annels atrakcijas, "Gardu muti" zelteris, Muffins and More, Orkla Latvija, G. Miežis Ārsts, Very Berry. Par pieaugušo izglītošanu parūpējās "Fortemed" Medicīnas centrs un DHL.