Ziņas

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Stomatoloģijas institūta paspārnē klajā nākusi grāmata par Latvijas zobārstniecības pamatlicēju Kārli Baronu. Grāmatas Kārlis Barons un viņa laikmets Latvijas zobārstniecībā 1865–1944 atklāšanas svētki noslēdz Kārļa Barona 150. jubilejas gadu, kas tika atklāts pērn 15. oktobrī ar svinīgu sēdi Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā.

Grāmatā prof. Ilgas Urtānes, prof. Andreja Skaģera un prof. Arņa Vīksnas redakcijā apkopota profesora Kārļa Barona dzīve un darbība. Grāmatas autori ir RSU Zobārstniecības fakultātes esošie un bijušie docenti, profesori un docētāji. Grāmatu veido četri referāti, kuros aplūkota zobārstniecības akadēmiskās izglītības izveidošana Latvijā, profesora K. Barona zinātniskais darbs un darbība ķirurģiskajā stomatoloģijā. Grāmata ir papildināta ar profesora līdzstrādnieku īsbiogrāfijām, viņa studentu sarakstu un līdzgaitnieku faksimiliem.

Redakcijas kolēģija uzsver, ka šī grāmata nav uzskatāma par mācību grāmatu mūsdienu zobārstiem, bet ir Latvijas akadēmiskās zobārstniecības pirmo divdesmit gadu darbības atspoguļojums. Grāmatu varēs iegādāties starptautiskajā medicīnas izstādē Medbaltica 2016 23. un 24. septembrī izstāžu centrā Ķīpsalā, kur tās cena būs 15 eiro.

Grāmata izdota SIA Medicīnas apgāds, pie tās izdošanas strādāja Pēteris Apinis (virsredaktors), Jānis Loja (literārais redaktors), Maija Šetlere (redakcijas vadītāja), vāka māksliniece Iveta Bambre, maketētājs Pēteris Gricenko un korektore Ligita Grunde.