Pārlekt uz galveno saturu
MF
Grāmatas
Rezidentūra

Šomēnes iznākusi grāmata topošiem un praktizējošiem neirologiem, kuru interešu lokā ietilpst autoimūnās neiroloģiskās slimības.

Grāmatas autores – RSU Bioloģijas un mikrobioloģijas katedras pasniedzējas Dr. med. neiroloģe, imunoloģe doc. Viktorija Ķēniņa un Dr. med. interniste, imunoloģe asoc. prof. Nataļja Kurjāne – pauž prieku par šā izdevuma tapšanu un cer, ka tas palīdzēs speciālistiem ikdienas darbā un liks dziļāk ieskatīties neiroimunoloģijā.

neiroimunologija_gramata.jpg

Grāmatas sākums veltīts imunoloģijas pamatiem, kas palīdz labāk izprast autoimūnu neiroloģisku slimību attīstības mehānismus un atbilstīgas terapijas principus. Grāmata piedāvā detalizēti iepazīties ar dažādām neiroimunoloģiskām slimībām (piemēram, neiromuskulārām slimībām), un šo aprakstu radīšanā piedalījās neiroloģe dr. Anželika Gudreniece. Atsevišķa grāmatas daļa veltīta autoimūno neiropātiju diagnozēm, kā arī autoimūniem encefalītiem, kas nereti ir izaicinoša un novēloti atpazīta diagnoze. Jaunajā izdevumā vērsta uzmanība arī uz retāk sastopamiem paraneoplastiskiem neiroloģiskiem sindromiem, kas bieži sagādā grūtības gan atpazīšanā, gan piemērotas ārstēšanas izvēlē, kā arī biežāk sastopamām demielinizējošām centrālās nervu sistēmas slimībām, kuru izklāstā ieguldījumu devusi dr. med. neiroloģe Daina Pastare. Starpdisciplinārā darbā ar reimatoloģi dr. Initu Buliņu apskatīti vaskulīti ar nervu sistēmas iesaisti, kā arī idiopātiskas iekaisīgas miopātijas, kuras ir svarīgi atpazīt klīniskajā darbā gan neirologam, gan reimatologam.  

Grāmatas izdevējs – SIA Medicīnas apgāds.