Ziņas
Pētniecība

Ir iznācis Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) studentu sagatavotā populārzinātniskā žurnāla Semper Anticus otrais numurs, kura rakstu tematika aptver gan veselības aprūpes, gan sociālo zinātņu tēmas.

Semper-Anticus-vaks-izgriezts-lead.jpg

Šajā numurā var lasīt par tādām veselības aprūpes tēmām kā antibiotiku rezistence, košļājamās tabakas ietekme uz smaganu veselību un to, kā var pelnīt no slimībām. RSU sociālo zinātņu studenti žurnālu papildinājuši ar rakstiem par Donalda Trampa ekonomisko kursu, Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības jeb tā saukto Brexit u. c.

Jaunais numurs digitālajā versijā ir pieejams Semper Anticus tīmekļa žurnālā semperanticus.lv. Žurnāla drukātā versija būs pieejama, sākot ar 7. jūniju, RSU Studējošo pašpārvaldes birojā, Dzirciema ielā 16, C korpusa 213. telpā.

Nosaukums Semper Anticus latīņu valodā nozīmē 'vienmēr uz priekšu', kas ir žurnāla veidotāju vadmotīvs. Žurnāla galvenie redaktori ir topošie ārsti, Medicīnas fakultātes studenti Ingus Apse un Ivars Veckalns. Pirmais žurnāla numurs tika izdots 2016. gada ziemā.