Ziņas
Pētniecība

Rakstu krājumā Supervīzija: Teorija. Pētījumi. Prakse (sast. Kristīne Mārtinsone, Sandra Mihailova), pamatojoties gan uz vēsturisko perspektīvu, gan mūsdienu praksi un pētījumiem, ir aplūkoti supervīzijas pamatjautājumi. Šī krājuma mērķis ir raksturot supervīziju no dažādiem skatupunktiem, parādot tās daudzveidīgo potenciālu.

supervizija-rakstu-krajums-lead.jpg

Rakstu krājums veidots piecās daļās. Pirmā daļa veltīta vispārīgiem supervīzijas jautājumiem, tās vēsturei un mūsdienu raksturojumam, teorijām, procesa aprakstam, ētiskiem un tiesiskiem aspektiem, ar izglītību saistītiem un citiem jautājumiem. Otrā daļa veltīta supervīzijas raksturojumam dažādās profesionālās darbības vidēs. Trešās nodaļas saturu veido specifiskie jautājumi, piemēram, refleksija, psihodinamiskie koncepti un mākslas lietojums supervīzijā. Ceturtajā daļā aprakstīti praktiskie pētījumi supervīzijā, savukārt piektajā piedāvātas praktiskā darba metodes supervīzijā.

Rakstu krājums būs noderīgs studentiem un viņu prakses vadītājiem, visiem tiem, kuri strādā ar cilvēkiem, jo īpaši palīdzošo profesiju pārstāvjiem sociālajā un veselības aprūpē, pedagogiem, uzņēmējiem, konsultantiem u. c., kā arī tiem, kurus interesē personīgā profesionālā izaugsme.

Grāmatas tapšanā piedalījās RSU Izdevniecības un poligrāfijas daļas (IPD) vadītājs Tenis Nigulis, IPD vecākā redaktore Aija Lapsa, redaktore Regīna Jozauska, korektores Alise Šnēbaha un Indra Orleja, kā arī tehniskā redaktore, maketētāja Ilze Reitere.