Ar politisko trilleri Visi prezidenta vīri (All the President’s Men) otrdien, 3. decembrī, aizvadīta jau ceturtā, šogad noslēdzošā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) projekta Kino laboratorija nodarbība. Šis izglītojošais projekts kino teorētiķes Ditas Rietumas vadībā turpināsies arī nākamajā gadā, kad paredzēts izrādīt vēl četras filmas, bagātinātas ar nozares profesionāļu diskusiju.

Filmu un lekciju cikls darbdienu pievakarēs RSU aulā līdz šim pulcējis ne vien dažādu augstskolu studentus, bet arī docētājus, darbiniekus un citus kinomīļus. Šogad izrādītas četras ap mediju tēmu centrētas filmas, kuras ar īsu diskusiju D. Rietumas vadībā komentējuši dažādu jomu eksperti: RSU profesore Anda Rožukalne, mediju profesionāle un ilggadēja mediju koncerna vadītāja Baiba Zūzena, Draugiem Group runasvīrs Jānis Palkavnieks, ASV vēstniecības Latvijā kultūras atašejs Čeds Tvitijs (Chad Twitty) un Eiropas studiju fakultātes docētāja politoloģe Elīna Vrobļevska.

Šāgada Kino laboratorijas uzmanības centrā ir mediju tēma. Kino ir viens no visjaudīgākajiem masu komunikācijas līdzekļiem, taču tā attīstības gaitā kino veidotāji lielu uzmanību ir pievērsuši arī citiem medijiem – presei, TV, sociālajiem tīkliem, to attīstības dinamikai, tam, kā mediji ietekmē sabiedrību un arī vēstures gaitu.

Projektu īsteno RSU Komunikācijas studiju katedra sadarbībā ar Nodibinājumu Kinoskola un ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu. Ieeja Kino laboratorijas pasākumos ir bezmaksas.