Par mums medijos
Studijas rītdienai. TV raidījumu cikls

Iznācis trešais raidījums Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un TV24 veidotajā piecu raidījumu ciklā Studijas rītdienai. Par aktuālo augstākajā izglītībā. Šajā raidījumā tika apskatīts augstākās izglītības eksports un iepazīta RSU kā visstarptautiskākā no augstskolām Latvijā.

Ko nozīmē starptautiskums modernā augstākajā izglītībā un kāpēc tas ir svarīgi mūsdienās? Kā RSU jūtas ārvalstu studenti, kādas ir RSU studiju bāzes un filiāles ārvalstīs un kā augstskola iekļaujas starptautiskajā pētniecības apritē? Par to raidījumā sarunājās žurnālists Ansis Bogustovs ar RSU rektoru profesoru Aigaru Pētersonu, ārvalstu klīnisko studiju vadītāju Ievu Lejnieci un Ārvalstu reflektantu nodaļas vadītāju Māri Ginteru.

RSU sadarbībā ar TV24 veidoto piecu raidījumu ciklu Studijas rītdienai. Par aktuālo augstākajā izglītībā no 2022. gada novembra līdz 2023. gada janvārim bija skatāmi kanālā TV24, kā arī atrodami RSU mājaslapā un Youtube kontā. Raidījuma mērķis – aktualizēt kvalitatīvas izglītības nozīmi sabiedrībā un valstī, diskutēt par to, kādām jābūt studijām, gatavojot rītdienas speciālistus. Raidījumu tematika aptver dažādus būtiskus jautājumus par kvalitatīvu augstāko izglītību un RSU pieredzi, piemēram, simulācijas tehnoloģiju izmantošana gan veselības aprūpes, gan sociālo zinātņu studijās, RSU sadarbība ar veselības aprūpes nozari, starptautiskās dimensijas nozīmība modernā augstākajā izglītībā, pētniecības saikne ar studijām un industriju, kā arī vidusskolas izglītības sasaiste ar studiju procesu augstskolā.