Preses relīzes

Pirmdien, 12. decembrī, pulksten 16.00 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Hipokrāta auditorijā notiks studentu sagatavotā populārzinātniskā žurnāla Semper Anticus pirmā numura atvēršana.

Nosaukums Semper Anticus latīņu valodā nozīmē 'vienmēr uz priekšu', kas ir žurnāla veidotāju vadmotīvs, jo šis ir pirmais studentu radītais populārzinātniska satura izdevums Latvijā. Darbs pie žurnāla pirmā numura sagatavošanas noritējis gandrīz gadu, un ir RSU Studējošo pašpārvaldes un ārvalstu studentu sekmīga kopdarba rezultāts. Žurnāls drukātā formātā tiks izdots latviešu valodā, savukārt angļu valodā tas būs lasāms kā e–žurnāls, līdz ar to būs pieejams kā vietējiem, tā arī ārvalstu studentiem. Jau vairākus mēnešus aktīvi darbojas arī Semper Anticus interneta blogs.

Žurnāla rakstu tematika aptver gan veselības aprūpes, gan sociālo zinātņu tēmas. Pirmajā izdevumā būs iespēja lasīt par bezdūmu tabakas ietekmi uz mutes dobuma veselību, higiēnas prasību ievērošanas tiesiskajiem aspektiem tetovēšanas salonos, kā arī prionu slimību klīniskajiem aspektiem Latvijā un daudzām citām tēmām. Rakstu autori ir studenti, kas saņēmuši godalgas 2016. gada RSU Starptautiskajā studentu konferencē. To augstvērtīgo zinātnisko kvalitāti nodrošina recenzenti, kas ir RSU mācībspēki un Latvijas vadošie speciālisti attiecīgajās jomās.

Žurnāla galvenie redaktori – topošie ārsti, Medicīnas fakultātes studenti Ingus Arnolds Apse un Ivars Veckalns – uzsver, ka paši studenti spēj saprotamā veidā pasniegt aizraujošu saturu par saistošām zinātnes tēmām. Nākamo Semper Anticus numuru plānots izdot 2017. gada pavasarī.

Uz atklāšanas pasākumu laipni aicināts ikviens interesents.

Papildu informācijai: