Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) aicina studējošos izstrādāt savu sabiedrības veselības krīzes komunikācijas simulācijas scenāriju un iesniegt to konkursam līdz šī gada 8.martam. Konkursa uzvarētājus gaida galvenā balva: brauciens uz Eiropas Sabiedrības veselības asociācijas (EUPHA) organizēto 17. Eiropas Sabiedrības veselības konferenci Lisabonā (Portugālē). 

Saindēšanās ar pārtiku Positivus festivālā, veikala Maxima sagrūšana Zolitūdē, vides piesārņojums Šlokenbekas dīķī, trakumsērgas iespējamā izplatība Daugavpilī, kā arī Covid-19 pandēmija: tās ir tikai dažas no sabiedrības veselības krīzes situācijām Latvijā, kas prasīja iesaistīto institūciju ātru stratēģisku vadību, kā arī pārdomātu un efektīvu krīzes komunikāciju.  

“Pēdējo gadu notikumi ir skaidri apliecinājuši, ka liela mēroga sabiedrības veselības krīzes ir kļuvusi par daļu no mūsu ikdienas, un tieši mūsu spēja efektīvi vadīt krīzes, tai skaitā krīžu komunikāciju, noteiks to, cik lieli būs zaudējumi un ieguvumi.

Simulācija Rīgas Stradiņa universitātē nu jau kļuvusi par būtisku mācību programmas daļu, un pēc dalības Rīgas Biznesa skolas un Masečūsetsas Tehnoloģiju institūta veidotajā izglītības inovāciju laboratorijā sapratām, ka tieši sabiedrības veselība ir tā joma, kurā turpināsim attīstīt simulācijas situācijas,

veidojot starpdisciplināru sadarbību starp Sociālo zinātņu fakultāti, Sabiedrības veselības institūtu un Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru, ” pauž Sociālo zinātņu fakultātes lektore un pētniece Lāsma Šķestere. 

“Ir zinātniski pierādīts, ka tas, kādus vārdus mēs lietojam komunikācijā, ietekmē gan to, kādus lēmumus cilvēki pieņem par savu veselību, gan to, kāds būs slimības iznākums pacientam. Kosmonauti pirms izlidošanas izplatījumā vispirms iemācās vadīt kosmosa kuģi, sēžot simulatorā.

Domāju, ka arī pirms sēšanās pie stūres iedzīvotāju veselības kuģim būtu vispirms vērtīgi drošā, simulētā vidē pārbaudīt, cik labi mēs to protam vadīt. Tāpēc arī šis konkurss –

tā ir iespēja studējošajiem noteikt, kādā krāsā un ar kādiem logiem, svirām un pogām ir jābūt simulācijas telpai mūsu universitātē,” konkursa ideju skaidro RSU Sabiedrības veselības institūta direktore Anda Ķīvīte-Urtāne.

simulacija-lead.png

Lai piedalītos konkursā, studenti aicināti veidot starpdisciplināras komandas trīs dalībnieku sastāvā. Trīs labāko scenāriju autoriem būs iespēja savas ieceres prezentēt RSU starptautiskajā studentu konferencē Health and Social Sciences 2024. gada 22. martā. Pēc simulācijas scenāriju prezentācijām tiks noteikta konkursa uzvarētājkomanda, kuras dalībnieki iegūs unikālu iespēju doties uz Eiropas Sabiedrības veselības asociācijas (EUPHA) organizēto 17. Eiropas Sabiedrības veselības konferenci 2024. gada 12.–15.novembrī Lisabonā (Portugālē).  

Konference ik gadu pulcē ap 2400 dalībnieku no visiem kontinentiem, no kuriem 400 ir studenti. Konferences saturs ik gadu ir bagātīgs, tajā paralēli notiek 170 sekciju, tādējādi ne tikai sabiedrības veselības speciālisti, bet arī citu jomu topošie profesionāļi var atrast sev tīkamākās konferences tēmas . Šā gada konferences vadmotīvs ir Sailing the waves of European public health: exploring a sea of innovation, un līdztekus citām tradicionālajām sabiedrības veselības disciplīnām šogad konferencē plašāk diskutēs par mākslīgā intelekta risinājumiem, nevienlīdzību veselības aprūpē, globālo veselību, kā arī  sociālo mārketingu. Plašāka informācija par konferenci

Simulācijas konkursa galvenais mērķis ir sekmēt studentu prasmes sabiedrības veselības krīzes komunikācijas situāciju vadīšanā un risināšanā, popularizēt sabiedrības veselības  jomu,  kā arī attīstīt simulācijā balstītu izglītības pieeju.

Detalizēta informācija par pieteikšanās kārtību, prasībām, ieteikumi simulācijas scenārija veidošanai, pieteikuma veidlapa, kā arī kontaktbirža ērtākai potenciālo komandas biedru atrašanai.

Piesakiet savu ideju, pieteikumu sūtot uz alise[pnkts]curksteatrsu[pnkts]lv līdz 2024. gada 8. marta plkst. 17.00.