Pētniecība
Izstādes

No 4. līdz 28. janvārim modes un izklaides centrā Rīga Plaza skatāma Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) veidotā izstāde #ZinātneLatvijai. Tā vēsta par 12 mūsdienu Latvijas zinātniekiem un viņu sasniegumiem, tai skaitā farmaceitisko farmakoloģi, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesori Maiju Dambrovu, darba vides pētnieku, RSU Darba drošības un vides veselības institūta direktoru, asociēto profesoru Ivaru Vanadziņu, kā arī kultūras socioloģi, RSU doktorantūras studiju programmas Socioloģija vadītāju, Latvijas Kultūras akadēmijas profesori Andu Laķi.

2019. gada izstādes personību vidū ir arī fiziķe Marija Dunce, inženierzinātnieks Sandis Spolītis, ķīmijas pētnieks Ingars Reinholds, vides inženierzinātniece Jūlija Gušča, fizikālķimiķis Kristaps Jaudzems, komunikācijas pētniece Agnese Dāvidsone, tālizpētes pētnieks Dainis Jakovels, entomoloģe Anita Rukmane un mikrobiologs Jānis Liepiņš.

Iniciatīvu stāstīt par personībām Latvijas zinātnē IZM sāka 2017. gadā, kad klajā nāca kopīgi ar Vidzemes Augstskolu un fondu Viegli veidotā izstāde un kalendārs Zināt! Tas ir Latvijas dabā, kura varoņu vidū bija arī RSU Onkoloģijas institūta Molekulārās ģenētikas laboratorijas vadošā pētniece Inese Čakstiņa. Līdzīgi kā pērn, arī šogad šī Latvijas zinātnes spēku un daudzveidību cildinošā izstāde būs ceļojošā, gada ietvaros paviesojoties dažādās Latvijas vietās. Tāpat, turpinot pērn aizsākto tradīciju, šie 12 Latvijas zinātnieku stāsti būs pieejami arī kalendāra formātā.

Projekts Latvijas zinātnes kalendārs tiek īstenots ERAF projektā Integrētie nacionālā līmeņa pasākumi Latvijas pētniecības un attīstības interešu pārstāvības stiprināšanai Eiropas pētniecības telpā.

Prof. Maijas Dambrovas videostāsts

Asoc. prof. Ivara Vanadziņa videostāsts