Atzīmējot 15. gadadienu kopš Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) aktīvas dalības Eiropas Komisijas programmā Erasmus, RSU Starptautisko sakaru departaments (SSD) ir izveidojis Erasmus apmaiņas studentu pieredzes stāstu datubāzi. Tās uzdevums ir motivēt un atbalstīt RSU studentus, kuri vēl tikai plāno doties Erasmus mobilitātē uz kādu no RSU sadarbības augstskolām ārvalstīs.

Datubāzē apkopoti gan veselības aprūpes, gan sociālo zinātņu studentu pieredzes stāsti. Šie studenti ir izmantojuši programmu Erasmus, lai dotos studiju apmaiņās un praksēs. Studenti pārstāv dažādus studiju līmeņus – pamatstudijas, maģistrantūru, rezidentūru un doktorantūru. Savā pieredzē dalās arī vairāki absolventi, tostarp tie, kuri izmantojuši Erasmus absolventu prakses aktivitāti.

Meklēšanu datubāzē var veikt, izmantojot tādus kritērijus kā augstskola, valsts, mobilitātes veids un studiju programma. Pieredzes stāsti apskata dažādus studentiem aktuālus jautājumus, piemēram, studiju un prakses vietas atrašana, studiju plāna sagatavošana, dzīvošanas apstākļi, Erasmus stipendija un dzīvošanas izmaksas utt. Studenti arī sniedz ieteikumus un atziņas tiem, kuri gatavojas doties Erasmus mobilitātē nākotnē.

Datubāzi plānots regulāri papildināt ar jauniem pieredzes stāstiem. Visi studenti, kuri ir bijuši Erasmus mobilitātē, laipni aicināti aprakstīt savu Erasmus mobilitāti šajā anketā.

Par godu Erasmus 15. gadadienai RSU tiek rīkoti vairāki pasākumi. Uz noslēguma pasākumu – svinīgo pieņemšanu un foto kolāžas atklāšanu – 18. oktobrī plkst. 16.00 var piereģistrēties šeit.