Pētniecība
Konferences, semināri

16. un 17. martā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) ar vērienu norisinājās starptautiskā studentu zinātniskā konference (International Student conference "Health and Social sciences"), pulcējot 1130 klausītāju, 270 dalībnieku un 80 žūrijas locekļu no vairāk nekā 25 valstīm.

Šis studentu konferencei bija 67. gads, un jau ceturto gadu konference notika starptautiskā līmenī, pulcējot gan studentus, gan žūriju no tālākām un tuvākām zemēm. Šī gada konference bija noorganizēta un noritēja izcilā līmenī – par to liecina rektora prof. Aigara Pētersona, žūrijas komisijas locekļu, kas konferences apmeklē arī ārpus Eiropas, un dalībnieku pozitīvās atsauksmes.

"Konferencē iesniegto darbu kvalitātē gadu no gada vērojamas pozitīvas tendences. Lai arī tā ir studentu konference, ne viens vien no prezentētajiem darbiem divu dienu garumā bija neviltotas apbrīnas vērts. Svarīgi pieminēt to, ka šā gada konference pirmo reizi tika organizēta divu dienu garumā, kas bija vēl nebijis pārbaudījums organizatoru komandai, kura Sandras Cipkinas vadībā ar to spēja lieliski tikt galā un izvirzīt jaunu kvalitātes latiņu nākamajiem gadiem!" konferenci atzinīgi vērtē RSU Studējošo pašpārvaldes zinātnes virziena vadītājs Sandis Kovaļovs.

"Šogad studentu ieinteresētība bija krietni lielāka! Īpašs prieks ir par visām trim vieslekcijām, kuras bija plaši apmeklētas, novērtētas un neapšaubāmi kvalitatīvas. Sasniedzām jaunu klausītāju skaita rekordu, kas varētu nozīmēt, ka nākamgad būs liels jauno zinātnieku pieplūdums," stāsta konferences projekta vadītāja Sandra Cipkina. "Sociālo zinātņu studenti šogad izrādīja mazāku aktivitāti, tādēļ centāmies ieinteresēt ar citām aktivitātēm, taču līdz galam mums tas tā arī neizdevās. Domāju, ka jau rudenī jāsāk uzrunāt sociālo zinātņu studenti par konferences piedāvātajām iespējām un ieguvumiem, piedaloties konferencē."

Konferences laikā studenti varēja apmeklēt 11 veselības aprūpes un divas sociālo zinātņu sekcijas, kur dalībnieki uzstājās skatītāju un žūrijas priekšā, kā arī piedalījās diskusijās kopā ar pazīstamiem profesoriem un savu nozaru speciālistiem. Īpaši liela uzmanība tika pievērsta arī citām aktivitātēm – meistarklašu skaits bija būtiski pieaudzis, lai jebkurš dalībnieks varētu atrast sev vispiemērotāko. Programmā tika iekļautas dažādas vieslekcijas un ekskursijas uz Latvijā zināmiem uzņēmiem: Grindex, Centrālā laboratorija, New Black, Overpriced.

"RSU studējošo iesaiste zinātnē ir vērtējama ļoti atzinīgi! Raugoties veselības zinātņu studentu virzienā, skaitļi runā paši par sevi – 26 studentu zinātniskajos pulciņos, kuri ir viens no studentu zinātniskās dzīves pamatbalstiem, darbībā šogad iesaistās vairāk nekā 600 studentu un notiek aktīvs darbs pie vairāk nekā 100 pētniecisko darbu izstrādes, kuri rezultātā tiek prezentēti gan mūsu pašu organizētajā starptautiskajā studentu zinātniskajā konferencē, gan dažādās konferencēs ārpus mūsu valsts robežām, nesot universitātes vārdu pasaulē," atzīst Sandis Kovaļovs. "Tas liek ticēt, ka, ieguldot kopīgu darbu, nākotnē redzamas milzīgas izaugsmes iespējas studentu zinātnes attīstībai mūsu universitātē!"