Pārlekt uz galveno saturu
Preses relīzes

Jau otro gadu pēc kārtas Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) ir atzīta par augstskolu ar labāko reputāciju Latvijā, iegūstot augstāko rādītāju starp deviņām lielākajām augstskolām Latvijā. Tas secināts pētījumu kompānijas Kantar TNS veiktajā Latvijas augstskolu reputācijas pētījumā.

Jauniešu vidū (15–26 gadi) RSU reputācija ir vērtēta ar 78 indeksa punktiem, kamēr nozares vidējais rādītājs šajā mērķauditorijā ir 60 punkti. Savukārt sabiedrībā kopumā (15–60 gadi) RSU reputācija ir vērtēta ar 73 punktiem, kas arī ir augstākais vērtējums Latvijā. Vidējais reputācijas vērtējums šajā mērķauditorijā augstskolām ir 59 punkti. Abās mērķauditorijās RSU reputācija šogad ir tikusi vērtēta augstāk nekā pērn. RSU reputācijas indekss pārsniedz visu nozaru Eiropas vidējo rādītāju, kas ir 46 punkti, un līdzinās Igaunijas augstskolu kopējam reputācijas līmenim.

Lai gan kopumā Latvijas augstākās izglītības sfēras reputācijas līmenis nav būtiski mainījies pēdējā gada laikā, tomēr, kā uzsver Kantar TNS eksperte Sanda Vecenane, augstskolu individuālā līmenī izmaiņas ir vērojamas. “Redzam, ka konkurētspējas paaugstināšanā, līdzās objektīvajiem sasniegumiem, augstskolām aizvien svarīgāks kļūst jautājums par tādu nemateriālu vērtību uzturēšanu un vadību kā reputācija”.

Kā secināts pētījumā, RSU reputācijas pamatā ir uzticamība universitātei ilgtermiņā, tās darbības veiksmīgums kopumā un augstā izglītības kvalitāte. Arī tas, ka RSU diploms tiek augstu vērtēts darba tirgū gan Latvijas, gan starptautiskā mērogā, kā arī tas, ka piedāvātā izglītība sniedz praktiskas zināšanas un prasmes, kas nepieciešamas darbam izvēlētajā specialitātē.

RSU rektors profesors Aigars Pētersons: “Izcila reputācija ir lēni un grūti iegūstams, bet ārkārtīgi nozīmīgs organizācijas aktīvs, ko raksturo mūsu galvenā vērtība – cilvēks. Mūsu izcilā snieguma pamatā ir pārdomāta ilgtermiņa attīstības stratēģija, kas ļāvusi, balstoties uz precīzi nospraustiem mērķiem, vairāku gadu garumā visai RSU komandai, it sevišķi studentiem un absolventiem, veidot RSU par Latvijas augstākās izglītības veiksmes stāstu starptautiskā mērogā. Augstais vērtējums ir arī nozīmīgs uzticības kredīts mūsu universitātes attīstībai.”

Pētījums par augstskolu reputāciju Latvijā tika veikts laika posmā no 2018. gada marta līdz aprīlim. Telefoninterviju (CATI) veidā visā Latvijā tika aptaujāti 1010 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 60 gadiem (izlase ir reprezentatīva Latvijas iedzīvotāju ģenerālajam kopumam šajā vecuma grupā).

Papildu informācijai