Pārlekt uz galveno saturu
Preses relīzes

Jau otro gadu pēc kārtas Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) SCImago Institutions Ranking 2020 ir ierindota pirmajā vietā Latvijas augstskolu vidū. RSU ir ieguvusi visaugstāko vērtējumu no visām reitingā iekļuvušajām universitātēm Latvijā.

Jaunākajā reitinga izdevumā kopumā ieļautas 7026 institūcijas no visas pasaules. RSU šajā reitingā ieņem 673. vietu pasaulē. No Latvijas reitingā ir iekļuvušas vēl trīs universitātes: Latvijas Universitāte (ieņem 730. vietu pasaulē), Rīgas Tehniskā universitāte (760. vieta pasaulē) un Latvijas Lauksaimniecības universitāte (845. vieta pasaulē).

Akadēmiskās un pētniecības institūciju sarindošanai reitinga tabulā tiek izmantots kombinētais rādītājs, kas apvieno trīs dažādu kritēriju kopas: sasniegumi pētniecības jomā (50 %), inovācijas rezultāti (30 %) un ietekme uz sabiedrību (20 %).

SCImago Institutions Rankings ir institucionālais reitings, kas izvērtē ne tikai universitāšu, bet arī pētniecības institūciju zinātnisko darbību visā pasaulē. Šis pasaules reitings tiek publicēts reizi gadā jau kopš 2009. gada, un to izstrādājusi Spānijas pētniecības organizācija SCImago Lab, kas cieši sadarbojusies ar starptautiskajiem partneriem. SCImago Lab ir izstrādājusi arī plaši zināmo SCImago Journal & Country Rank, kurā iespējams salīdzināt žurnālu un valstu zinātniskos rādītājus, kas iegūti no Scopus (Elsevier B. V.) datubāzē esošās informācijas.

SCImago Institutions Rankings no citiem universitāšu reitingiem atšķiras ar to, ka reitinga veidošanā neizmanto pašu institūciju sagatavotos statistikas datus. Reitings tiek veidots, ņemot vērā datus, kas izgūti no datubāzēm, kurās pieejama informācija par dažādiem zinātniskās darbības rezultātiem (piemēram, zinātniskajām publikācijām un žurnāliem, patentiem), kā arī no platformām, kas apkopo datus par pētniecības ietekmi uz sabiedrību. Zinātnisko publikāciju un citējumu analīzei tiek izmantota izdevniecības Elsevier veidotā datubāze Scopus. Savukārt ar patentiem saistītā informācija tiek analizēta, pamatojoties uz patentu statistikas datubāzē PATSTAT iegūto informāciju.

Plašāk ar RSU rezultātiem SCImago Institutions Ranking var iepazīties bit.ly/SCImago_RSU.
Jaunākie SCImago Institutions Ranking rezultāti pieejami www.scimagoir.com/rankings.php.

Papildu informācijai