Preses relīzes

Sestdien, 3. jūnijā, un svētdien, 4. jūnijā, vairāki simti RSU studentu un darbinieku tiksies sporta un talantu festivālā Taurenis, kas šogad atkal notiks RSU sporta un atpūtas bāzē Taurenē. Festivālā būs svinīga bāzes atklāšana ar RSU karoga pacelšanu un augstskolas studentu mākslas vingrotāju šovu, sporta spēles, jautrība, talantu konkurss un zaļumballe līdz saullēktam.

Sporta, talantu un dzīvesprieka pildītais pasākums pulcēs augstskolas studentus, docētājus un darbiniekus, kuri sacentīsies piecos sporta veidos – basketbolā, volejbolā, futbolā, tautas bumbā un šķēršļu joslā. Papildus sporta disciplīnām festivālā norisināsies arī talantu šovs, kur ikviens interesants var rādīt visu savus iespējamos talantus, piemēram, sākot no dziedāšanas līdz pat atmiņas spēlēm.

Šā gada festivāls ir īpašs ar to, ka pēc divu gadu pārtraukuma pasākums atkal norisinās nu jau renovētajā un attīstītajā sporta un atpūtas bāzē Taurenē. RSU ieguldot teju 700 000 eiro, bāzē izveidots moderns sporta laukums basketbola un volejbola spēlēm, uzcelta speciāla ēka ar dušām, atjaunota pirts un piebraucamie ceļi, pārbūvēta sadzīves kanalizācija, notekūdeņu attīrīšanas sistēma un elektrolīnijas. Tuvākajā laikā taps arī jauns futbola laukums un citas RSU studentu radošajām un treniņu nometnēm un atpūtai nepieciešamās telpas.

Pirmo reizi Rīgas Stradiņa universitātes (toreiz – Rīgas Medicīnas institūts) sporta un atpūtas nometni Taurenē rīkoja 1962. gadā. Sākumā studenti un arī docētāji un darbinieki dzīvoja teltīs, kuras ik vasaru uzslēja pļavā pie Taurenes pamatskolas. Bet 1973. gadā līdzās vecajam pagastskolas namam uzbūvēja speciālas vasaras mājiņas. Tajā laikā arī vecā Taurenes pagastskolas ēka pilnībā kļuva par augstskolas īpašumu, kas kļuvusi par neatņemamu RSU studējošo un docētāju atpūtas, sporta un arī zinātniskās jaunrades bāzi.

Papildu informācijai: