Preses relīzes

Šovasar Rīgas Stradiņa universitāte paredz reflektantu uzņemšanu 2007./2008. akadēmiskajam gadam jaunajā studiju programmā „Psiholoģija” - profesionālajā bakalaura studiju programmā sociālo zinātņu bakalaura grāda un psihologa asistenta kvalifikācijas iegūšanai.

Studiju programmas mērķis ir iegūt profesionālu pamatizglītību psiholoģijā, akcentējot darbu klīnikā, kā arī sagatavot studentus psihologa asistenta profesionālajai darbībai. RSU ir uzkrāta liela pieredze, intelektuālā kapacitāte un mūsdienu līmenim atbilstoša materiāli tehniskā bāze veselības studiju jomā, tādējādi viens no jaunās studiju programmas specifiskajiem uzdevumiem ir attīstīt tās zināšanas, prasmes un attieksmes, kas nepieciešamas tieši darbam klīnikā, atbilstoši mūsdienu zinātnes virzībai akcentējot gan bioloģisko, gan sociālo, gan humānistisko orientāciju psiholoģijā. Studiju ilgums ir 4 gadi pilna laika klātienē par fizisko vai juridisko personu līdzekļiem.

„Studiju programmas aktualitāti nosaka globālās izmaiņas sociālajā vidē, kas liek meklēt jaunus ceļus iedzīvotāju veselības un dzīves kvalitātes paaugstināšanai. Mūsdienās veselības jēdzienu definē kā cilvēka spēju fizioloģiski, psihiski un sociāli optimāli funkcionēt. Veselība ir cilvēka bioloģisko un sociālo īpašību harmoniska vienība, kura ļauj tam adaptēties makro- un mikrosfēras apstākļos, kā arī dzīvot sociālā un ekonomiskā ziņā ražīgu dzīvi”, informē šīs studiju programmas vadītāja Kristīne Mārtinsone.

Studiju programmā būs iespēja apgūt gan psiholoģijas pamatnozaru teorijas un aprobēt iegūtās zināšanas praktiskajās nodarbībās, gan izvēlēties studiju kursus saskaņā ar savām profesionālajām interesēm. Viens no šis programmas stūrakmeņiem ir profesionālā darbā nepieciešamo pamatiemaņu - psiholoģiskajā konsultēšanā, izvērtēšanā, psiholoģiskās adaptācijas veicināšanā, rehabilitācijas pamatos, darbā ar indivīdu un/vai grupu - attīstīšana.

Šī studiju programma ir orientēta uz mūsdienu darba tirgum vajadzīgu speciālistu sagatavošanu, kuri ir spējīgi aktīvi darboties komandā. Īpaši tiek uzsvērta profesionālās izaugsmes un sevis pilnveidošanas motivācija tālākizglītībai un mūžizglītībai, attīstot uzņēmību, iniciatīvu un atbildību profesionālajā darbībā.

Absolventam pēc studiju programmas beigšanas būs iespējas gan uzsākt darbu kā psihologa asistentam, gan arī turpināt studijas Latvijā vai ārvalstīs profesionālajās vai akadēmiskajās maģistrantūras studiju programmās sociālajās zinātnēs, veselības aprūpē un sociālajā labklājībā.

Sīkāka informācija: RSU Studiju informācijas centrā, tālr. 67409105, studinfoatrsu[pnkts]lv