Attīstība

28. oktobrī tika atklāta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes Dermatoloģijas un veneroloģijas katedra, kas izvietota Veselības centra 4 modernajās telpās Rīgas centrā, Baznīcas ielā. Turpmāk RSU studenti apgūs iemaņas un kompetences, izmantojot jaunākās tehnoloģijas un simulācijas.

Jaunās katedras atklāšana iezīmēs jaunu tendenci topošo ārstu sagatavošanā – arvien ciešāku sadarbību ar ambulatorās un primārās veselības aprūpes iestādēm. Topošajiem ārstiem būs arī plašas prakses iespējas ambulatorajā veselības aprūpē.

RSU Medicīnas fakultātes darbu nodrošina 23 katedras, un lielākā daļa no tām ir bāzētas nacionāla mēroga medicīnas iestādēs, piemēram, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā, Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā un citviet. Taču atjaunotās Dermatoloģijas un veneroloģijas katedras telpas atrodas blakus Veselības centam 4 ārstniecības iestādēm Anti-Aging Institute un Diplomātiskā servisa medicīnas centram. “Būt daļai no primārās un ambulatorās veselības aprūpes tīkla mūsu studentiem nozīmē būt tur, kur sastopami visvairāk pacientu. Tas jaunajiem speciālistiem nodrošinās plašākas izaugsmes iespējas praktiskajā medicīnā jau pamatstudiju laikā. Šādi mainot medicīnas studiju sistēmu galu galā mainīsies arī ārstniecības kvalitāte pacientiem,” ieguvumus akcentē RSU veselības studiju prorektors profesors Guntis Bahs.

elga-sidhoma.png

Dermatoloģija un veneroloģija ir kļuvusi par nozari, kas pastāvīgi un strauji attīstās – ādas slimību patoģenētiskie mehānismi tiek arvien smalkāk izpētīti, ādas slimību diagnostikā un terapijā arvien vairāk ienāk jaunas un modernas tehnoloģijas un pilnveidojas un paplašinās pieejamo medikamentu klāsts. Arī apmācības un pētniecības procesam dermatoloģijā un veneroloģijā ir jābūt mūsdienīgam.

Docente Elga Sidhoma,
Dermatoloģijas un veneroloģijas katedras vadītāja

Kā uzsver katedras vadītāja, viens no katedras uzdevumiem būs ieviest uz ambulatoru pacientu plūsmu veidotu un situācijās bāzētu apmācības formātu, kura neatņemama sastāvdaļa ir mūsdienīgas tehnoloģijas.

“Esam gandarīti par lielisko sadarbību ar vadošo medicīnas augstskolu – Rīgas Stradiņa universitāti, kas paver sinerģijas un priekšzīmīgā praksē balstītu studiju iespējas. Šāda sadarbība ļauj studentiem iepazīt augstiem standartiem atbilstošas privātās medicīnas darba vidi, kurā iespējams vērot ne tikai labāko ārstu profesionālo sniegumu un iepazīties ar jaunākajām tehnoloģijām, bet arī novērtēt labas ārstu un pacientu komunikācijas paraugu, kā arī augsta servisa un komforta līmeņa klīnikas atmosfēru un kārtību,” uzsver Veselības centra 4 valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds, kurš daudz palīdzējis katedras izveidē.

Katedras galvenie darbības virzieni ietver kvalitatīvas un mūsdienīgas līdzdiploma un tālākizglītības organizēšanu dermatoloģijā un veneroloģijā, studentu un rezidentu zinātniski pētniecisko darbu vadīšanu, doktorantūras studiju realizāciju, katedras mācībspēku zinātniski pētnieciskās darbības veicināšanu un kvalifikācijas pilnveidi, sadarbību ar citām RSU struktūrvienībām un profesionālajām asociācijām.

RSU nupat paplašinājusi saviem studentiem iespējas apgūt praktisko medicīnu ambulatorajā vidē, noslēdzot sadarbības līgumu arī ar AS Veselības centru apvienība, kuras paspārnē darbojas virkne ambulatoro veselības aprūpes iestāžu. Paredzēts, ka līgums ievērojami paplašinās prakses iespējas sestā kursa medicīnas studentiem jau no nākamā akadēmiskā gada.