Sociālais darbs

Septembra sākumā tika licencēta jauna starptautiska maģistra studiju programma specializācijā Sociālais darbs ar bērniem un jauniešiem. Profesionālās maģistra studiju programmas specializācija Sociālais darbs ar bērniem un jauniešiem ir tapusi sadarbībā starp Rīgas Stradiņa universitāti un Mīkola Romera universitāti (Lietuva). Tā izstrādāta, balstoties uz ES sociālā darba izglītības pieredzi.

Maģistra studiju programmas saturs ir veidots tā, lai sniegtu iespēju padziļināti studēt bērnu un jauniešu problēmjautājumus, pilnveidot zinātniski pētnieciskās prasmes, attīstīt mūsdienīgam sociālajam darbam nepieciešamo kompetenci darbam starptautiskā vidē.

Studiju programmas mērķis ir sagatavot sociālā darba maģistrus ar augstu profesionālo kompetenci, kuri spēs:

• strādāt starpkultūru vidē ar bērniem un jauniešiem,
  • veikt pētījumus, analizēt bērnu un jauniešu sociālās problēmas,
  • rast efektīvākos risinājumus sociālām problēmām, organizējot sociālo pakalpojumu sniegšanu,
  • novērtēt profesionālo darbību un nodrošināt tās pilnveidošanu.

Profesionālās maģistra studiju programmas realizāciju plānots sākt 2014./15. mācību gadā. Jaunā studiju programma ir izaicinājumiem un iespējām bagāta, jo studenti lekciju kursus varēs apgūt pie starptautiski atzītiem profesionāļiem sociālā darba jomā, praktizēt salīdzinošo pētniecību starptautiskā vidē, darboties starptautiskā studējošo un profesionāļu vidē; studiju process tiks organizēts, lai nodrošinātu studējošajiem iespēju studijas apvienot ar darbu, tāpēc tiks piedāvāts elastīgs mācīšanās modelis (piemēram, tālmācība).

Studiju laikā vienu reizi semestrī ir plānotas divu nedēļu intensīvas apmācības klātienē: Lietuvā (pirmajā un trešajā semestrī) un Latvijā (otrajā semestrī). Starpsesiju laikā studijas paredzētas tālmācības veidā e-vidē. Pirmajā semestrī studentiem tiks nodrošināti un segti naktsmītnes izdevumi Lietuvā.

Uz studijām maģistra programmas specializācijā Sociālais darbs ar bērniem un jauniešiem var pretendēt ikviens, kas ieguvis bakalaura grādu sociālajā darbā, karitatīvajā sociālajā darbā, sociālajā pedagoģijā, speciālajā pedagoģijā, pedagoģijā, psiholoģija un citās sociālajās vai humanitārajās zinātnēs.

Iegūstamais grāds un kvalifikācija – profesionālā maģistra grāds sociālajā darbā, sociālā darbinieka kvalifikācija.

Starptautiskā maģistra studiju programma tiks īstenota angļu valodā.

Studiju ilgums – 1,5 gadi.

Studiju maksa semestrī – EUR 900.

Rīgas Stradiņa universitātes Labklājības un sociālā darba katedras komanda aicina interesentus apgūt specializāciju Sociālais darbs ar bērniem un jauniešiem!