Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem

Sākot ar šo gadu Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūciju (CERT.LV), Latvijas Universitāti un Zemessardzes Kiberaizsardzības vienību organizē Eiropas kiberdrošības izaicinājuma (European Cybersecurity Challenge) nacionālo atlasi jeb Nacionālo kiberdrošības izaicinājumu – valsts līmeņa sacensības jauniešiem, kurā tiks pārbaudītas zināšanas par kiberdrošību un spēju risināt dažādas sarežģītības uzdevumus kiberdrošības un kiberaizsardzības jomā.

Izaicinājumā var piedalīties ikviens Latvijas Republikas valstspiederīgais vecumā no 14 līdz 24 gadiem, kurš apgūst formālās izglītības programmu Latvijas Republikā akreditētajā pamatizglītības, vidējās izglītības vai augstākās izglītības iestādē.

Izaicinājuma mērķis ir piesaistīt jauniešu interesi kiberdrošības jomai, sekmēt viņu digitālās un kiberdrošības prasmes un kompetences, kā arī atlasīt labākos kandidātus dalībai Eiropas Savienības mēroga kiberdrošības sacensībās – Eiropas kiberdrošības izaicinājumā. Paredzēts, ka izaicinājums norisināsies tiešsaistē, Latvijas Universitātes platformā edu.lu.lv, trīs kārtās:

  • 1. kārta – 8. martā,
  • 2. kārta – 3. un 4. aprīlī,
  • 3. kārta – 7. un 8. maijā.

Katrs reģistrētais dalībnieks būs tiesīgs piedalīties visās trīs izaicinājuma kārtās, risinot dažādas sarežģītības pakāpes uzdevumus. Lai piedalītos izaicinājumā, dalībniekam jāaizpilda tiešsaistes pieteikuma anketa tīmekļa vietnē kibiz.lv no 19. februāra līdz 1. martam.

Sacensību noteikumi

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā lūdzam sazināties ar Aizsardzības ministrijas Kiberdrošības politikas departamenta Eiropas Savienības kiberdrošības jautājumu nodaļas vecāko referentu Arnoldu Arni Ābelīti (arnolds[pnkts]abeliteatmod[pnkts]gov[pnkts]lv, tālr. 67335030).

nki_baneris_2024.jpg