Pārlekt uz galveno saturu
Preses relīzes

Ar profesores Andas Rožukalnes un studiju programmas Žurnālistika vadītājas Annas Peipiņas atvērtajām lekcijām noslēgsies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rīkotais ikgadējais lekciju cikls jauniešiem, kas labi papildina vidusskolu mācību saturu. Lekcijas kopš pērnā novembra ik mēnesi noritējušas Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) jauniešiem paredzētajā Telpā –15+, un tās apmeklējuši gan individuāli interesenti, gan klašu grupas. 

Kopā ar RSU Komunikācijas fakultātes dekāni profesori Andu Rožukalni vieslekcijā Kāpēc kritiskā domāšana neiedzimst un nepielīp? ceturtdien, 12. martā, jaunieši izzinās, kas ir kritiskā domāšana un kā tādu sevī attīstīt. Lekcija notiks izteikti praktiskā gaisotnē, un tās laikā skolēni testēs, vai māk atšķirt faktus no apgalvojumiem un viedokļiem. Mūsdienu informatīvajā telpā māka pārbaudīt un analizēt informāciju, tās avotus un patiesumu ir izteikti būtiska, un šai ziņā RSU Komunikācijas fakultātes eksperti dažādos formātos – pētījumos, konferencēs, lekcijās – dalās savās zināšanās ne tikai ar studentiem, bet arī skolēniem, mediju vides pārstāvjiem un sabiedrību kopumā. Lekcija norisināsies no plkst. 16.00 līdz 17.00. 

Savukārt par influenceru jeb viedokļu ietekmētāju fenomenu jauniešus uzrunās pieredzes bagātā žurnāliste un RSU bakalaura studiju programmas Žurnālistika vadītāja Anna Peipiņa, kuras vieslekcija Kas kopīgs influencerim un žurnālistam? notiks trešdien, 15. aprīlī. Kāpēc žurnālistika ir profesija, bet influencera darbība var būt gan hobijs, gan biznesa veids? Vai influenceris nudien ir jauna parādība, un kāpēc tā tieši tagad piedzīvo uzplaukumu? Vai tam ir kāds sakars ar tradicionālo mediju krīzi? Kopā ar žurnālisti un docētāju Annu Peipiņu jaunieši spriedīs, kā žurnālistika un influenceru darbība savstarpēji mijiedarbojas.

RSU šo lekciju ciklu sadarbībā ar LNB īstenojusi jau vairākus gadus, saturu īpaši pielāgojot tematiem, ko dažādos mācību priekšmetos apgūst vidusskolēni. Līdz šim virkne vidusskolas klašu, ne tikai no Rīgas, bet arī citām Latvijas vietām, izmantojuši iespēju apgūt vērtīgas un jauniešiem saistošas tēmas ārpus skolas telpām, atzīstot, ka tas iedvesmo un veicina svaigu, radošu skatījumu. Šajā mācību gadā vieslekcijas jauniešiem piedāvājuši RSU mācībspēki, kas ikdienā izglīto topošos politologus, žurnālistus, fotogrāfus un uzņēmējus.

Lekcijas var apmeklēt gan individuāli, gan visa klase, taču ierobežotā vietu skaita dēļ lūgums savlaicīgi pieteikt dalību e-pastā iveta[pnkts]kruminaatlnb[pnkts]lv (iveta[dot]krumina[at]lnb[dot]lv )vai telefoniski 29466511.