Aula

Ar mīlestību pret mūziku, radoši košu pavasari gaidot – ar šādu moto šogad sevi piesaka jauno izpildītāju konkurss Nāc sadziedāt. Sestdien, 28. februārī, Rīgas Stradiņa universitātes aulā norisināsies VI Latvijas jauno izpildītāju konkurss Nāc sadziedāt.

Pieteikšanās dalībai konkursā Nāc sadziedāt ir sākusies un tā ilgs līdz 15. februārim. Konkursā aicināti piedalīties dziedošie bērni un jaunieši no visas Latvijas – gan solisti, gan popgrupas ar dalībniekiem vecumā no 5 līdz 21 gadam. Nolikums un pieteikuma anketas ir atrodamas konkursa mājaslapā www.nacsadziedat.lv.

nac-sadziedat-15.jpg

Nāc sadziedāt – tie ir mūzikas svētki. Svētki, kuros valda prieks, jaunatne, vēlme dziedāt un radīt. Novēlu visiem iedvesmu, veiksmi un daudz spēka,” teic prestižās Rīgas Stradiņa universitātes aulas direktore Astra Puriņa.

„Skanīgās balsis un pavasara gaidas ir atnesušas iedvesmu arī šim gadam, tātad – bērni tiešām ir mūsu svētība un mūsu nākotne, to vēlreiz un vēlreiz apzinās un arī šogad ar patiesu atkalredzēšanās prieku uz košu muzicēšanu pavasari sagaidot aicina konkursa vadītāja, piebilstot, ka dziedot katrs kļūst par gaismas nesēju, dziedot mēs godinām savus sapņus,” teic konkursa vadītāja Aina Poiša.

Uzklausot dalībnieku vēlmes, šogad konkursa komiteja ir pieņēmusi lēmumu ļaut izpildīt dziesmas ne vien latviešu valodā, bet arī jebkurā citā pasaules valodā. Lai skan pasaules dziesmas, lai skan mūsu komponistu darbi, lai skan tautas mūzika, lai skan pašu dalībnieku radīta orģinālmūzika!

Konkursa dalībnieku sniegumu vērtēs kompetenta žūrijas komisija piecu profesionāļu sastāvā – grupas Cosmos dalībnieks un dibinātājs, diriģents Jānis Ozols, Nacionālā teātra aktrise Madara Botmane, Nacionālās operas soliste, asociētā profesore Andžella Goba (viņas repertuārs ietver gan opermūziku, dziesmas un ciklus, sakrālo mūziku, kā arī mūziku no mūzikliem līdz rokmūzikai), Elīna Šimkus un grupas Dagamba dibinātājs un orģinālmūzikas autors, mūziķis Valters Pūce.

„Jums ir dota brīnišķīga iespēja ar savu balsi iedzīvināt mūziku. Ja jūs dziedat no visas sirds un ticat mūzikai, tā caur jums dzīvo un priecē ne tikai jūs, bet arī klausītājus. Radošajā procesā ne mazāk svarīgs ir darbs, ko ieguldāt katrā skaņā, tāpēc novēlu, lai darbs un talants iet roku rokā un lai jūsos ir vēlme vienmēr pilnveidoties. Tas viss notiek patiesas mūzikas mīlestības vārdā," Latvijas jaunos skatuves māksliniekus iedvesmo konkursa žūrijas pārstāve E. Šimkus.

„Pierādiet sevi, aizraujiet un saviļņojiet arī citus un kā ik gadu. Atcerieties – kad cilvēki dzied, viņi stāv pāri ikdienai. Dziediet, attīstiet savas spējas pašradītu brīnumu dāvāt citiem, nāciet, piedalieties kopīgi radītos svētkos un, galvenais, dariet visu no sirds", lai visiem radoša un skanīga gatavošanās konkursam," saka A. Poiša.