Skolēniem

Piektdien, 30. augustā, Lucavsalā tiks dots starts jaunrades festivālam iNOVUSS, kas trīs dienu garumā pulcēs gan tehnoloģiskās jaunrades un inovatīvas uzņēmējdarbības ekspertus, gan zinātkāras ģimenes ar bērniem. Iesildot jauno studiju gadu, festivālā būs arī Ideju banka jeb telts, kurā apvienojušās septiņas augstskolas: Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), Latvijas Universitāte, Banku Augstskola, Latvijas Jūras akadēmija, Liepājas Universitāte, Ventspils Augstskola.

Šīs augstskolas vieno programma Inovāciju granti studentiem, kurā tās piedalās vai plāno piedalīties. Līdz ar to Ideju banka iecerēta kā platforma svaigām idejām, spilgtiem viedokļiem un tīklošanās iespējām ar mērķi sekmēt inovācijas spēju un uzņēmīgumu studentu un skolēnu vidē.

Augstskolu teltī varēs izzināt programmu Inovāciju granti studentiem un tās sniegtās iespējas, tostarp studiju kursus, apmācības, uzņēmējdarbības atbalsta instrumentus, kā arī citus inovāciju veicināšanas instrumentus, kas pieejami visiem interesentiem, piemēram, European Institute of Innovation and Technology (EIT) programmas Latvijā. Ideju bankā visa festivāla laikā varēs satikt augstskolu pārstāvjus, saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem, uzzināt par sadarbības iespējām, kā arī iegūt sīkāku informāciju par uzņēmējdarbības prasmju attīstības aktivitātēm – pirmsinkubatoriem, inkubatoriem, DEMOLA Latvia programmu, studiju kursiem un pētniecības projektiem.

Piektdien, 30. augustā, Ideju bankā no plkst. 16.00 varēs uzzināt par RTU un RSU īstenotajām EIT aktivitātēm. Savukārt sestdien, 31. augustā, no plkst. 11.00 līdz vēlai pēcpusdienai teltī norisināsies diskusijas, kurās par dažāda veida atbalstu uzņēmējspēju veicināšanai kā augstskolu, tā arī vidusskolu līmenī runās gan paši jaunie vai vēl topošie uzņēmēji, pētnieki, inovāciju veicinātāji un augstākās izglītības pārstāvji. Svētdien, 1. septembrī, no plkst. 11.00 augstskolu teltī sagaidīs aktivitātes, kas īpaši aizraus ģimenes ar bērniem. Liksim galdā inovatīvi “iepakotas” zināšanas par veselīgu uzturu, rosināsim bērnos un jauniešos interesi par inženierzinātnēm, piedāvāsim orientēties virtuālās realitātes labirintos, meklējot sev piemērotāko profesiju, kā arī atraktīvi apgūt programmēšanas pamatus un siet jūrnieku mezglus.

Savukārt īpašā diskusijā uz Smart Cafe skatuves sestdien, 31. augustā, plkst. 15.00 moderatora Jura Šleiera vadībā ar iedvesmojošiem stāstiem par pārvarētajām grūtībām dalīsies seši augstskolu studenti un absolventi, kuru bizness ir dažādās attīstības fāzēs.

Festivāls iNOVUSS, kas ikvienam interesentam atvērts bez maksas, notiek jau otro reizi. Vairāk par to var uzzināt mājaslapā www.inovuss.lv. Festivāls tiek rīkots Eiropas Reģionālās attīstības fonda darbības programmas Izaugsme un nodarbinātība ietvaros.

inovuss_lead.jpg