Rīgas Stradiņa universitātes Starptautisko sakaru departaments (SSD) aicina studentus kļūt par mentoriem jaunajiem ārvalstu studentiem, kuri uzsāks studijas 2020.gada rudens semestrī.

Mentoru programmas mērķis ir veicināt ārvalstu studentu integrēšanos universitātē  un sabiedrībā, kā arī sniegt  viņiem atbalstu studiju uzsākšanā. Mentoriem tā ir iespēja veidot kontaktus un draudzības ar cilvēkiem no dažādām valstīm, iepazīt citas kultūras un paplašināt savu redzesloku. Mentors līdzinās padomdevējam, kurš jaunajam ārvalstu studentam sniedz ieskatu universitātes iekšējā dzīvē, iepazīstina ar studiju formalitātēm un akadēmiskajām prasībām, kā arī atbild uz dažādiem sadzīviskiem jautājumiem. Mentors ar savu klātbūtni iedrošina jauno studentu, palīdz iejusties jaunajā dzīvesvietā un bieži vien kliedē bažas par nezināmo.

IPD-511-MENTORU-INFOEKRANS-1920x1080_LAT_0.jpgMentoriem ārvalstu studenti lūdz padomus par to, kā rīkoties dažādās dzīves situācijās, kā strādā iestādes Latvijā u. tml. Mentoram ir liela nozīme jaunā studenta dzīvē, jo nereti viņš ir viens no pirmajiem cilvēkiem, pie kura vēršas pēc padoma un palīdzības.

Pieteikšanās mentoru programmai ir līdz 29.maijam, aizpildot pieteikuma formu. Lai veiksmīgāk sagatavotos mentoru programmai, jaunajiem mentoriem tiks rīkotas apmācības. Apmācības ir plānotas 17. un 30.jūnijā un 12.augustā, students var izvēlēties sev vēlamo datumu. Studentiem ar iepriekšēju pieredzi mentorēšanā apmācības nav obligātas.

Aicinām studentus dalīties ar savu studiju laikā uzkrāto pieredzi un veidot draudzības ar cilvēkiem, kuri vēl tikai uzsāks savas studiju gaitas RSU.