Ziņas

Otrdien, 3. martā, pulksten 15.00 apgāda Zvaigzne ABC telpās Kr. Valdemāra ielā 6 notiks kolektīvās monogrāfijas Psiholoģija (1. daļa: Pamatjautājumi – teorijas un pētījumi, 2. daļa: Personība, grupa, sabiedrība, kultūra, 3. daļa: Lietišķās jomas) atvēršanas svētki.

Šis visplašākais mūsdienu psiholoģijai veltītais zinātniskais uzdevums Latvijā tapis, sadarbojoties 21 Latvijas un ārvalstu psiholoģijas mācībspēkam un zinātniekam. Tā zinātniskās redaktores ir RSU asociētā profesore, Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras vadītāja Dr. psych. Kristīne Mārtinsone (arī autoru kolektīva vadītāja) un LU Psiholoģijas bakalaura studiju programmas vadītāja Dr. psych. Anika Miltuze.

No RSU kolēģiem grāmatu tapšanā ir piedalījušies Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras psiholoģijas mācībspēki Dr. psych. Jeļena Levina, Dr. psych. Ervīns Čukurs, Dr. psych. Maruta Ludāne, Māszinību un dzemdību aprūpes katedras docente Dr. med. Velga Sudraba, Gunta Freimane, Socioloģijas un psiholoģijas katedras vadītāja, asoc.prof. Dr. psych. Sandra Mihailova, Psiholoģijas laboratorijas vadītāja Dr. psych. Viktorija Perepjolkina un Anete Hofmane.

Grāmatā aptveroši ir apkopota aktuālākā informācija par psiholoģijas teorijām un jaunākajiem pētījumiem. Viena no šīs grāmatas recenzentēm Daugavpils Universitātes profesore Dr. psych. Anita Pipere saka: “Šī monogrāfija sistemātiskā veidā apkopo milzīga apjoma zinātnisko materiālu, kas kopš laika, kad psiholoģija veidojās par patstāvīgu zinātnes nozari, ir izstrādāts dažādās pasaules valstīs. Monogrāfija ir uzlūkojama kā fundamentāls resurss psiholoģijas studijām, pētniecības un profesionālās prakses attīstībai, jo ir pirmā Latvijā, kas integrē tik plaša līmeņa zināšanas par teorijām, aktuālo informāciju un jaunākajiem pētījumiem dažādās psiholoģijas nozarēs”.

Grāmata, kura apliecina RSU un LU līderpozīcijas psiholoģijas pētniecībā un studijās Latvijā, būs noderīga psihologiem, dažādu augstākās izglītības programmu, studentiem, docētājiem un pētniekiem, kā arī visiem, kuri interesējas par psiholoģiju vai savā profesionālajā darbībā izmanto psiholoģijas atziņas.