Komunikācija un mediji

Komunikācijas fakultāte aicina studējošos pieteikties kursam Medijpratība un dezinformācijas laikmeta žurnālistika, lai pilnveidotu kritisko domāšanu pašreizējos dezinformācijas apstākļos un attīstītu prasmes kvalitatīvas žurnālistikas veidošanā.

journalism_programme_2x2rsu_lv.jpg

Liels uzsvars šajā kursā būs uz infopandēmiju Covid-19 laikā. Pašreiz situācija ir īpaši saasināta, sabiedrībā valda neziņa un emocijas. Mediju ziņas un virālie vēstījumi sociālajos tīklos tās tikai kāpina. Informācijai ir īpaši liela uzmanība un tā var gan veicināt, gan kavēt krīzes sekas. Kā vislabāk rīkoties šajā situācijā? Ko vajadzētu sagaidīt no profesionāliem žurnālistiem? Kā infodēmijas apstādināšanā varētu palīdzēt mediķi? Kas jāņem vērā no informācijas sniedzēja puses un kā jāuztver ziņas no saņēmēja puses? Kā veidot un patērēt informāciju ar racionālu pieeju, neatstājot malā jautājumus par ētiku un līdzjūtību? Ar to dalīsies šā kursa plašais ekspertu un pasniedzēju loks.

Ar starptautisko pieredzi par žurnālistikas tradīcijām un izaicinājumiem dalīsies Mārita Jākola no Gēteborgas Universitātes (Zviedrija), par dezinformācijas veidiem un tipiem stāstīs Viktorija Romaņuka no Kijevas Mohilas universitātes (Ukraina), savukārt Krista Lepika no Tartu Universitātes (Igaunija) vadīs lekciju par satura vērtēšanas pamatiem. Par foto un video saturu sociālajos medijos, emocijām internetā, žurnālista objektivitāti un citiem svarīgiem tematiem zināšanas sniegs tādi RSU docētāji un savas jomas eksperti kā prof. Anda Rožukalne, asoc. prof. Ilva Skulte, prof. Sergejs Kruks, doc. Alnis Stakle un pētniece Alise Tīfentāle.

Lai spētu iezīmēt nākotni un izprast jau esošo komunikāciju, kursa noslēgumā paredzēts vebinārs par virtuālo realitāti kā jaunu mediju vidi. Vidi ar sev specifiskām iezīmēm, kuras var izmantot par labu kvalitatīvai informācijas izplatīšanai un apmācībai. Studentiem būs iespēja attīstīt savas idejas ekspertiem par virtuālās realitātes spēli, kurā būtu iespējams uzzināt un attīstīt medijpratību.

Piesakies kursam Medijpratība un dezinformācijas laikmeta žurnālistika pa e-pastu komunikacijaskurssatrsu[pnkts]lv līdz 9. janvārim!