Konferences, semināri
Pētniecība

5. februārī attālināti platformā Zoom notika 5. Neirologu skolas ziemas konference, kuru apmeklēja aptuveni 400 dalībnieku.

neirologu_skola_2021.jpg

Par aktualitātēm neiroloģijā un rehabilitācijā diskutēja un pieredzē dalījās neirologi, fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsti, ģimenes ārsti, internisti, fizioterapeiti un citi speciālisti.

Konferenci atklāja RSU Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedras vadītājs prof. Andrejs Millers. Ar referātiem uzstājās vairāki RSU docētāji:  prof. Andrejs Millers, asoc. prof. Kārlis Kupčs, asoc. prof. Guntis Karelis, asoc. prof. Zanda Priede, Latvijas Ārstu rehabilitologu asociācijas vadītāja dr. Anda Nulle, neiroloģijas rezidents Jānis Vētra (juniors).

Konferencē tika prezentēti ziņojumi par aktuālām tēmām neiroloģijā un rehabilitācijā, kā arī diskutēts par multidisciplināru pieeju un tās nozīmi neiroloģisko slimību ārstēšanā un aprūpē. Konferences programmā tika iekļauti sekojoši tematiski ziņojumi:

• Aktuālais par migrēnas ārstēšanu
  • Hroniskas ikdienas galvassāpes: to veidi un iespējamā ārstēšana
  • Akūta cerebrāla insulta ārstēšanas aktualitātes akūtajā periodā
  • Akūta išēmiska insulta endovaskulāras ārstēšana
  • Ko āda tev vēsta par neiroinfekcijām?
  • Aktualitātes Alcheimera slimības diagnostikā un ārstēšanā
  • Multiplā skleroze no diagnostikas līdz ārstēšanai
  • Mielīta diferenciāldiagnostikas un ārstēšanas iespēju aktualitātes
  • u. c.

Pēc prezentācijām sekoja diskusija.

Neirologu skolas organizētās konferences vairāku gadu garumā ir spējušas nodrošināt kvalitatīvu ārstu tālākizglītību. Konferencē, kā ierasts, piedalās vadošie nozares speciālisti un to apmeklē ļoti plašs ārstu, vairāku asociāciju biedri. Ziemas skolas konferences organizācijas orgkomitejā piedalījās RSU Neiroloģijas un neiroķirurģijas katedra docētāji sadarbībā ar RSU Tālākizglītības centru, Latvijas ārstu rehabilitologu asociāciju un Neiroloģijas fondu