Ziņas

Rudens semestra pirmā nedēļa Rīgas Stradiņa universitātē bija ļoti darbīga. Zinību dienā svinīgajā imatrikulācijas ceremonijā tika sveikti jaunie studenti, nedēļas vidū notika rezidentu izlaidums, bet ceturtdien – RSU darbinieku Akadēmiskā sanāksme.

Studiju gada pirmajā dienā – 1. septembrī – RSU aulā notika svinīgais pasākums par godu jaunajiem studentiem, klātesot RSU vadībai, fakultāšu dekāniem un prodekāniem, Senāta priekšsēdētājam prof. Andrejam Skaģeram un Padomnieku konventa priekšsēdētājam Dinam Šmitam. Studentus sveica RSU rektors prof. Jānis Gardovskis, Studējošo pašpārvaldes priekšsēdētāja Katrīna Priede un RSU māksliniecisko kolektīvu pārstāvji.

„Jūs esat veiksminieki, jo esat izvēlējušies vienu no labākajām Latvijas augstskolām. Labākie no labākajiem ir Rīgas Stradiņa universitātē!” jaunajiem studentiem teica RSU rektors prof. J. Gardovskis.

3. septembrī aulā norisinājās Tālākizglītības fakultātes rezidentu izlaidums. Universitāti absolvēja 79 rezidenti 25 medicīnas specialitātēs. Uzrunu izlaidumā teica arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Akadēmiskajā sanāksmē, kas norisinājās aulā 4. septembrī, ar prezentāciju uzstājās rektors prof. J. Gardovskis un tika pasniegtas RSU Gada balvas.

Rudens semestrī RSU deviņās fakultātēs studijas sākuši 1874 studējošie, no kuriem 251 ir ārvalstu students. Studijas Medicīnas fakultātes studiju programmā Medicīna šajā semestrī notiks arī četrās starptautiskās grupā 4. un 6. kursā, kurās ir 32 studenti – 16 vietējie un 16 ārvalstu. Tie ir tikai daži no jaunumiem, par ko pastāstīja rektors.

Par Gada akadēmisko struktūrvienību 2014 atzīta Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedra. Balva katedrai piešķirta par paveikto darba apjomu, visu inovāciju aktīvu atbalstīšanu Medicīnas fakultātē un universitātē, kā arī sekmīgu personāla plānošanu, piesaistot jaunus speciālistus akadēmiskajam darbam.

Gada zinātniskā struktūrvienība 2014 ir A. Kirhenšteina Mikrobioloģijas un virusoloģijas institūts. Tā izcilību atzinusi Eiropas Komisija, piešķirot grantu REGPOT programmā Baltinfect ļoti lielā konkurencē. Institūts devis lielu ieguldījumu, piedaloties medicīnas nozares Valsts pētījumu programmu un Latvijas Zinātnes padomes projektu īstenošanā.

Par Gada administratīvo struktūrvienību 2014 atzīts Finanšu departaments. Tas ieviesis jaunu sistēmu un procedūras, veiksmīgi un profesionāli veic darba pienākumus un risina ikdienas problēmas. Starp citu, lielāko atzinību izpelnījusies šī departamenta Finanšu analīzes nodaļa.

Balvu par mūža ieguldījumu saņēma ilggadējais Fizikas katedras vadītājs prof. Uldis Teibe.

Iepriekš šo balvu, kas tiek pasniegta par ieguldījumu RSU attīstībā, saņēmuši Ausma Šaško, Vilma Skujiņa, prof. Jānis Gaujēns un prof. Vija Eniņa.

RSU Studējošo pašpārvaldes simpātiju balvu saņēma Apsaimniekošanas un ēku uzturēšanas nodaļa. "Šī ir viena no tām īpašajām universitātes nodaļām, kurai patiesi nav vienaldzīga studentu dzīve un tās uzlabošana," pasniedzot balvu, teica pašpārvaldes priekšsēdētāja Katrīna Priede.

Sanāksmes noslēgumā ar muzikālu priekšnesumu klātesošos sveica dziedātāja Elīna Šimkus un pianiste Ērika Apeine.