Pārlekt uz galveno saturu
Sociālais darbs
Konferences, semināri

Ceturtdien, 17. septembrī, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektors prof. Jānis Gardovskis un RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Labklājības un sociālā darba katedras vadītāja asoc. prof. Lolita Vilka piedalīsies Latvijas sociālā darba izglītotāju, sociālo darbinieku un speciālistu 2. forumā Zināšanu pārnese sociālā darba izglītībā: izglītības un prakses mijiedarbība, kas notiks Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Foruma atklāšanā ar uzrunu plāno uzstāties Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Forumu atklās RSU rektors prof. J. Gardovskis, uzsverot sociālā darba nozīmi sabiedrības labklājības nodrošināšanā. Sociālā labklājība ir RSU kā cilvēkzinātņu universitātes izglītības un pētniecības joma, tāpēc RSU piedāvā kvalitatīvas studiju programmas un sabiedrībai nepieciešamus zinātniskos atklājumus ar ilgtermiņa pēctecību ar pienesumu sociālajai labklājībai. Pašlaik RSU studiju virziens Sociālā labklājība realizē studiju programmas sociālā darba nozarē un īsteno RSU stratēģiju vienā no tās izglītības un pētniecības virzieniem – Globalizācija, sociālās, ekonomiskās, tiesiskās un medicīniskās problēmas.

Asoc. prof. Lolita Vilka uzsver, ka sociālā darba izglītotāju un sociālā darba speciālistu forums ir aicinājums uz sarunu par profesionālo kapitālu sociālā darba nozarē. Zināšanu pārnese, kritisks skats un analīze, kā arī dalīšanās pieredzē un attīstīti profesionālās sadarbības paradumi ir svarīgi sociālā darba profesionālā kapitāla aprites komponenti, kas spēcina sociālā darba nozari.

Forumu jau otro gadu organizē RSU Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultāte sadarbībā ar Labklājības ministriju (LM) un Latvijas Pašvaldību savienību (LPS). Šā gada pavasarī RSU parakstīja trīspusējo sadarbības līgumu ar LM un LPS, kas paredz turpmāko sadarbību sociālā darba vērtības un sociālo darbinieku profesijas popularizēšanā, pētniecībā, RSU studentu prakses vietu nodrošināšanā, kā arī sadarbību lekciju, semināru, konferenču un praktikumu organizēšanā.

Foruma programma