Sociālais darbs
Starptautiskā sadarbība

Labklājības un sociālā darba katedras aktivitātes pagājušajā darba nedēļā (24.–28.novembris) pagāja 5. starptautiskās interdisciplinārās zinātniskās konferences Sabiedrība. Veselība. Labklājība zīmē.

Šo nedēļu gan studenti, gan docētāji sāka ar Marketas Rusnakovas vieslekcijas apmeklējumu (Ružomberokas Katoļu universitāte, Slovākija). Lektore aktualizēja tādus aktuālus jautājumus sociālajā darbā kā līdzatkarība ģimenēs, kurās ir alkohola atkarība, sociālā atbalsta nozīmīgums personām, kas nonākušas grūtībās, kā arī nabadzības subjektīvā uztvere. Šie jautājumi tika saistīti ar noteiktu reģionu Slovākijā, taču tie ir tikpat aktuāli arī Latvijā.

Lai piedalītos konferencē, Rīgas Stradiņa universitātē ieradās Hradeckralovas Universitātes (Čehija) sociālā darba un sociālās pedagoģijas studenti un pasniedzēji. Viesošanās laikā tika apmeklēta gan konference Sabiedrība. Veselība. Labklājība, gan arī sociālos pakalpojumus sniedzošās institūcijas. Viesiem bija iespēja iepazīties ar sociālā darbinieka darbu dažādās institūcijās ar atšķirīgām mērķa grupām. Šo institūciju apmeklējumu organizāciju nodrošināja Labklājības un sociālā darba katedra. Kopumā tika apmeklētas četras institūcijas: bērnu slimnīcas Vecāku māja, senioru rezidence Dzintara melodija, Baltijas HIV asociācija un sociālais uzņēmums Lude.