No 16. līdz 19. augustam Krāslavas novada Indras pagastā norisināsies Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) un Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) organizētā Kultūras žurnālistikas vasaras skola Cilvēki mežā: kultūras žurnālistikas vasaras ekspedīcija nr. 2, kuras tēma šogad būs Laime un tās saites kopienā un kultūrā, fokusējoties uz kultūras pētniecību reģionos. Vasaras skolas audzēkņi sarunās un intervijās ar vietējiem cilvēkiem meklēs atbildes uz kompleksiem jautājumiem – par vietu, kopienu, radošumu, tradīciju un to, kas katram ir laime. Kultūras žurnālisti līdztekus praktiskajam darbam – intervijām, audio, video, foto un teksta materiālu sagatavošanai – iesaistīsies arī domu apmaiņā ar vietējiem iedzīvotājiem, aicinot sestdien, 18. augustā plkst. 18.00 Indras pagasta Laimes muzejā visus interesentus uz publisku diskusiju Kas ir laime?.

“Indras pagastā kopš Latvijas neatkarības apzināti tiek izkopta latviskā kultūras vide, un nule atklāts jauns kultūras pieturpunkts – Laimes muzejs. Tādēļ arī vasaras skolas tēmas fokuss iekļauj ne tikai kultūru un kopienu, bet arī laimi – izjūtu, kas balstās apmierinājumā un priekā, un dzīves kvalitāti. Intervijās un sarunās ar cilvēkiem pievērsīsimies kultūrai cilvēku ikdienā un mēģināsim iezīmēt kopienas kā kultūras rašanās, saglabāšanas, uzturēšanas un attīstīšanas vietu,” par vasaras skolu stāsta viena no tās organizētājām RSU Komunikācijas fakultātes asociētā profesore Ilva Skulte.

Šī gada vasaras skolas misija ir lauku reģionu dzīves telpas kultūras aspektu atspoguļošana, pievēršoties kā mākslinieciskajai darbībai un veidotajiem artefaktiem, tā arī ikdienas darbībām. Kultūra nav tikai mākslas industrijas ražotie objekti, bet arī vērtības, normas un simboliskas formas, kas atklājas, cilvēkiem darbojoties, komunicējot savā starpā un atstājot nākamajām paaudzēm paradumus un sava veida noteikumus, pēc kuriem tie dzīvo. Kultūras žurnālisti pievērsīsies kultūrai tieši šādā nozīmē, ievērojot un aprakstot kultūru tur, kur šķietami ir ikdiena, ierastas darbības, citi akcenti un mērķi.

Kultūras žurnālistikas vasaras skola notiek jau piekto reizi, teorētiski un praktiski izglītojot žurnālistus par aktuālām tēmām un darba metodēm.

Plašāka informācija