Pārlekt uz galveno saturu
Studentiem
Video
COVID-19

Marija Rozevska ir Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas fakultātes sestā kursa studente, un viņa arī vada Latvijas Medicīnas studentu asociāciju (LaMSA), kas ir nevalstiska organizācija un apvieno mūsu valsts topošos veselības aprūpes speciālistus. Marija stāsta, ka LaMSA īsteno visdažādākos sabiedrības veselības projektus, kā vienu no pazīstamākajiem pieminot cukura diabēta projektu, kuru nevalstiskā organizācija rīko kopā ar RSU Studējošo pašpārvaldi – īpašos stendos cilvēki var pārbaudīt cukura līmeni asinīs, kā arī saņemt atbildes uz jautājumiem par veselīgu uzturu, ēšanas paradumiem un citiem jautājumiem.

marija_rozevska_11.jpg

Nesen LaMSA rīkoja tiešsaistes konferenci Mēs pret COVID meliem, kuras mērķis bija diskutēt par pandēmijas izraisītajiem mītiem un meklēt patiesību. Pirms konferences LaMSA izsludināja 500 eiro balvu tam, kurš, atsaucoties uz pasaulē atzītu literatūru, pierādītu, ka COVID-19 pandēmija nav bīstama un ir iemesls, lai kontrolētu sabiedrību. Uz jautājumu, kurš saņēma balvu, Marija smejoties atbild, ka neviens. Nav izdevies zinātniski pierādīt, ka COVID ir starptautiska valdošās elites provokācija ar mērķi kontrolēt cilvēci, vakcīnas aizsegā implantējot čipus. Diskusijā gan izskanējuši dažādi viedokļi – tāds bijis organizatoru mērķis –, tomēr uzdevums jau neesot visus pārliecināt.

Runājot par vakcināciju, Marija pilnībā atbalsta tās nepieciešamību un aicina ne tikai vecākās paaudzes cilvēkus, bet arī savus vienaudžus saņemt poti. Studente uzskata, ka tas ir ceļš, kā iziet no pandēmijas, jo visi taču vēlamies atgriezties normālā dzīvē, darbā un mācībās.

Marija stāsta, ka pati pēc potes saņemšanas bija gaidījusi kādus blakusefektus. Divas dienas bijusi augsta temperatūra un sāpējusi roka, tomēr trešajā dienā atkal jutusies labi.

“Šobrīd dezinformācijas ir krietni vairāk nekā patiesas informācijas, un sabiedrībai bieži ir grūti visu objektīvi izanalizēt un saprast, kurai informācijai ticēt.

Bieži ir tā, ka cilvēki, kuri balstās uz reāliem faktiem un izmanto ticamus avotus, savu viedokli izsaka klusāk. Savukārt viltus ziņu paudēji ir skaļāki un labi pamanāmi sociālajos tīklos.

Tas ir skumji, bet es ceru, ka šī situācija mainīsies, un cilvēki sāks rūpīgāk pārbaudīt informācijas avotus,” atzīst Marija un aicina palasīt, piemēram, Pasaules Veselības organizācijas mājaslapā pieejamo, uz pierādījumiem balstīto informāciju.

marija_rozevska_22.jpg

marija_rozevska_33.jpg

Pirmā COVID-19 viļņa laikā Marija kā studente strādāja teltīs, kur tika veikti testi. Studente visvairāk atceras nevis pašu testu nodošanu, bet komunikāciju ar cilvēkiem, iedrošināšanu, spēju pierādīt, cik testi ir svarīgi viņiem un tuviniekiem.