Preses relīzes

Kopš 2017. gada mērot Latvijas augstskolu reputāciju, pētījumu kompānija Kantar ik gadus novērojusi nelielu pieaugumu pozitīvam Latvijas jauniešu vērtējumam pašmāju augstākajai izglītībai. Tās ir būtiskas ziņas laikā, kad daudzi jaunieši apsver studijas ārvalstīs. Tikmēr Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), kas jau trešo gadu pēc kārtas Kantar veiktajā Latvijas augstskolu reputācijas topā ir atzīta par līderi, par Latvijas vidusskolu absolventu aizplūšanu nevar sūdzēties – pērn, piemēram, vietējo un ārvalstu studentu skaits auga par 11 %.

Šā gada pavasarī veiktajā Kantar pētījumā tika izvērtēta kā Latvijas augstākās izglītības sfēras kopējā reputācija, tā konkrētu deviņu augstskolu reputācija, turklāt tā mērīta gan plašā 15–60 gadus vecu iedzīvotāju grupā, gan konkrētāk tieši jauniešu (15–26 gadi) mērķauditorijā. Pēc būtiska RSU reputācijas indeksa kāpuma pērn (no 69 līdz 73 indeksa punktiem) šogad RSU savu vietu reputācijas topā noturējusi, iegūstot 74 punktus.

“Spēcīgs augstskolas tēls ir mūsu jaudīgās komandas ilgtermiņa darba rezultāts. Prieks, ka tie aspekti, kas ilgus gadus bijuši mūsu stratēģisko mērķu centrā – kvalitatīva izglītība, starptautiska vide, darba tirgū novērtētas zināšanas – ir arī tie, kurus atzīmējuši un novērtējuši pētījuma dalībnieki,” norāda RSU rektors profesors Aigars Pētersons. Kā akcentē rektors, īpašs gandarījums augstskolai ir par novērtējumu tieši no jauniešu puses. RSU reputācija starp 15–26 gadus jauniem cilvēkiem šogad sasniedz 81 indeksa punktu, kas ir par trīs indeksa punktiem vairāk nekā pērn. Nozares vidējais rādītājs šajā mērķauditorijā ir 61 punkts.

Pētījums par augstskolu reputāciju Latvijā tika veikts laika posmā no 2019. gada marta līdz aprīlim. Telefoninterviju (CATI) veidā visā Latvijā tika aptaujāti 1018 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 15 līdz 60 gadiem (izlase ir reprezentatīva Latvijas iedzīvotāju ģenerālajam kopumam šajā vecuma grupā).

Papildu informācijai