Pārlekt uz galveno saturu
Atzinība

Deviņu Latvijas augstskolu konkurencē Rīgas Stradiņa universitātei (RSU) arī šogad izdevies noturēt līderpozīcijas reputācijas pētījumā, kuru kompānija Kantar īstenojusi sesto gadu pēc kārtas. Nemainīgi visaugstāk Latvijas iedzīvotāju vidū tiek novērtēta RSU diploma vērtība, un gada laikā pieaudzis novērtējums gan augstskolas spējām nodrošināt studentus ar darba tirgū nepieciešamām zināšanām un prasmēm, gan universitātes zinātniskajai darbībai. Tuvākās RSU konkurentes reputācijas pētījumā ir Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte un Latvijas Lauksaimniecības universitāte.

rektors_petersons_apbalvosana_sq.png

“Pateicoties mūsu mācībspēkiem, zinātniekiem, studentiem un augstskolas administrācijas komandai, Rīgas Stradiņa universitāte patlaban pieredz jūtamu izaugsmi studiju un pētniecības kvalitātes attīstībā, un šī izaugsme tiek novērtēta arī starptautiski. Pērn pirmoreiz iekļuvām prestižajā Times Higher Education reitingā, kur RSU ierindota pasaules 501.–600. labāko augstskolu vidū. No Baltijas augstskolām augstāk šai reitingā pagaidām iekļauta vien Tartu Universitāte. Tāpat jau ceturto gadu pēc kārtas RSU ierindojas pirmajā vietā Latvijā SCImago Institutions Rankings, kas vērtē augstskolu zinātnisko veikumu, inovācijas un ietekmi uz sabiedrību. Man ir gandarījums, ka šo RSU mērķtiecīgo virzību pamana un novērtē arī mūsu topošie studenti, viņu ģimenes un Latvijas iedzīvotāji kopumā.”

Prof. Aigars Pētersons, RSU rektors

Augstskolu reputācijas pētījumā RSU šogad ieguvusi 78 indeksa punktus, kas ir par punktu vairāk nekā pērn un par deviņiem punktiem vairāk nekā 2017. gadā, kad pētījumu kompānija Kantar pirmoreiz monitorēja augstskolu reputāciju. Šis vērtējums krietni pārsniedz vidējo Latvijas kopējo augstākās izglītības reputācijas rādītāju, kas vecuma grupā līdz 60 gadiem ir 62 indeksa punkti, bet jauniešu vidū – 58 punkti.

Kopumā Kantar īstenotais pētījums iezīmē, ka iedzīvotāji arvien plašāk novērtē izglītību kā būtisku instrumentu ceļā uz profesionālo un personīgo izaugsmi. Pērn maģistra studijas drīzumā plānoja uzsākt 8 % respondentu vecuma grupā līdz 60 gadiem un katrs piektais jaunietis, taču šāgada pētījums ieskicē pieaugumu abās kategorijās – 10 % kopējā aptaujāto grupā un ceturtā daļa aptaujāto jauniešu plānoja sākt jaunas studijas tuvāko trīs gadu laikā. Kā galveno dzinuli studijām aptaujātie minēja vēlmi paaugstināt konkurētspēju darba tirgū, uzlabot zināšanas un neapstāties pie sasniegtā. RSU lielu lomu jauno speciālistu sagatavošanai darba tirgum spēlē fakts, ka augstskola balsta studijas simulācijas tehnoloģijās, kas treniņprocesā ļauj droši pilnveidot prasmes ne tikai topošajiem ārstiem un veselības aprūpes speciālistiem, bet arī nākotnes komunikācijas ekspertiem, juristiem, politologiem un uzņēmējiem.

Reputācijas pētījums veikts šā gada pavasarī, pētījumu kompānijai Kantar izvērsti aptaujājot vairāk nekā 1000 Latvijas iedzīvotājus vecuma grupā no 15 līdz 60 gadiem ar mērķa apakšgrupu, kas ir vecumā no 15 līdz 26 gadiem (izlase ir reprezentatīva Latvijas iedzīvotāju ģenerālajam kopumam šajā vecuma grupā). Augstākās izglītības sfēras kopējo reputāciju Kantar monitorē kopš 2017. gada.