Preses relīzes

2008. gada 29. augustā plkst. 13.00 Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē notiek Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Tālākizglītības fakultātes (TIF) rezidentu izlaiduma svinīgā sanāksme. Diplomus par ārsta specialitātes kvalifikāciju saņems 41 jaunais speciālists, kurš atkarībā no izvēlētās specialitātes teorētiskās un praktiskās iemaņas apguva 3 - 6 gadu laikā.

Rūpes par pacientiem uzņemsies: 9 dažādu stomatoloģijas nozaru speciālisti, 4 neirologi, 4 psihiatri, 3 ģimenes ārsti, 3 bērnu slimību ārsti, 2 psihoterapeiti, 2 ķirurgi, 2 pediatri, anesteziologs, neatliekamās palīdzības ārsts, kardiologs, dermatovenerologs, fizikālās medicīnas ārsts u.c. nozīmīgi un Latvijas medicīnā nepieciešami speciālisti.

Šobrīd Latvijas ārstniecības iestādēs ir 671 vakance dažādās ārstu specialitātēs (Medicīnas Profesionālās Izglītības centra dati, 2008. gada 1.aprīlis). 41 jaunais ārsts šajā situācijā liekas kā piliens jūrā, tomēr viņi ir sava darba entuziasti, jo kopumā studijās ir pavadījuši 9-11 gadus.

Jaunā ķirurģe Daina Aigare, kura savu ārsta karjeru uzsāk Kuldīgas slimnīcā: „Uzskatu, ka šī brīža situācija valstī un ārstniecības sfērā ir kā koks ar diviem galiem. Sabiedrība vairumā ir negatīvi noskaņota, un to var just, jau pacientam ienākot uzņemšanas telpās. Arī, runājot par gaidāmo ārstu streiku šī gada rudenī - es savus kolēģus atbalstīšu, kaut gan nav labi streikot uz citu rēķina, jo cietīs pacienti un sabiedrība kopumā. Streiks jau nenotiek sabiedrības dēļ, bet gan Latvijas valdības neieklausīšanās dēļ. Tas nav normāli, ja ārstam jāstrādā vairākās slodzēs tikai lielākas naudas dēļ un ir mazliet sāpīgi, ka es studēju 11 gadus un saņemu krietni mazāku algu par tiem, kas studējuši dažus gadus, vai nav mācījušies vispār."

Sīkāka informācija - RSU Tālākizglītības fakultāte, tālr. 67409233.