Pētniecība

25. un 26. maijā notika Latvijas Zinātnes padomes ekspertu komisiju vēlēšanas. Aizklātā balsošanā Bioloģijas un medicīnas zinātnes ekspertu komisijas medicīnas zinātņu apakšnozarē tika ievēlēta Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) vadošā pētniece Zanda Daneberga, vadošā pētniece Simona Doniņa, asociētā profesore Ilze Konrāde, vadošā pētniece Inese Mārtiņsone un docente Jana Žodžika.

Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību katedras asoc. prof. Ilze Konrāde veiks arī Bioloģijas un medicīnas zinātnes ekspertu komisijas priekšsēdētājas pienākumus.

Bioloģijas un medicīnas zinātnes ekspertu komisijā ir 10 komisijas locekļi – pieci bioloģijā un pieci medicīnā.

Par Latvijas Zinātnes padomi

Latvijas Zinātnes padome ir izveidota, lai demokratizētu zinātniskās darbības vadīšanas sistēmu, celtu zinātniskā darba efektivitāti un nodrošinātu zinātnei no budžeta iedalīto līdzekļu maksimāli efektīvu izlietojumu uz pētījumu projektu konkursa pamata. Padomes darbības galvenais mērķis ir sekmēt zinātnes un tehnoloģijas attīstības politikas izstrādi un īstenošanu Latvijā atbilstoši Eiropas Savienības mērķiem un prasībām.

Padomei ir piecas ekspertu komisijas. Ekspertu komisijas locekļus ievēl tiešās aizklātās vēlēšanās. Vēlēšanas notiek reizi trijos gados. Ekspertu komisiju locekļu kandidātus var izvirzīt zinātniskās institūcijas, augstskolas un Latvijas Zinātņu akadēmija, kā arī par kandidātu var pieteikties personīgi.

Plašāk par Latvijas Zinātnes padomes ekspertu komisijām un to vēlēšanām