Atzinība
Ziņas

Lidostas Rīga Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Biznesa informācijas centrā Magnetic Latvia atklāta Latvijas zinātnes mēnesim veltīta izstāde Zināt! Tas ir Latvijas dabā. Septembra laikā lidostas Rīga apmeklētājiem ir iespēja uzzināt par mūsdienu Latvijas zinātniekiem un viņu sasniegumiem. Viņu vidū ir arī RSU Onkoloģijas institūta Molekulārās ģenētikas laboratorijas vadošā pētniece Inese Čakstiņa.

IneseCakstina_RSU_ZinatnesKalendars2018.jpg

Fotogrāfijas autors: Reinis Hofmanis

Izstādē apskatāmas 2018.gada zinātnes kalendārā publicētās fotogrāfijas ar Latvijas zinātniekiem. Izstāde ir aprīkota ar Overly papildinātās realitātes tehnoloģiju, ar kuras palīdzību katram interesentam ir iespējams ielūkoties zinātnieka video stāstā un labāk izprast viņu pārstāvētos pētījumus un zinātnes jomas.

Video stāsts par Inesi Čakstiņu ir skatāms zemāk.

Izstāde veidota, lai Latvijas simtgadē suminātu Latvijas zinātnes spēku un daudzveidību. Zinātnes kalendāra izstādes galvenie varoņi ir zinātnieki Inese Čakstiņa, Dainis Ruņģis, Jānis Karušs, Dagnija Loča, Ilze Matīse-Vanhoutana, Ilze Dimanta, Sanita Reinsone, Arnis Cīrulis, Kārlis Agris Gross, Solvita Strāķe, Gatis Krūmiņš un Agris Ņikitenko. Izstādi veidojuši: Agrita Kiopa, Sandra Kropa, Lana Frančeska-Dreimane, Reinis Hofmanis, Jānis Zarāns, Iveta Putniņa, Agnese Dāvidsone, Jānis Dripe, Baiba Horelika, Elīna Jākobsone un Vidzemes Augstskolas studenti.

Izstāde tika veidota, gatavojoties IV Pasaules latviešu zinātnieku kongresam, kas norisinājās šī gada jūnijā un pulcēja vairāk nekā 750 dalībnieku no 24 valstīm. Plašie sadarbības tīkli un ciešās saites ar Latvijas izcelsmes zinātniekiem visā pasaulē rada iespējas attīstībai un izaugsmei.