Stipendijas

5. jūnijā P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā Latviešu ārstu un zobārstu apvienība (LĀZA) pasniedza Prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendijas. Kopējā stipendiju summa šogad ir 7000 USD. Stipendijas pasniedza fonda vadītājs ārsts Ēriks Niedrītis no ASV un prof. I. Lazovska dzīvesbiedre ārste Edīte Lazovska. Gandrīz visi stipendiāti ir RSU studenti.

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda stipendiju 1000 USD apmērā šogad ieguvuši pieci Latvijas medicīnas augstskolu vecāko kursu studenti: Elīna Zvaigzne (RSU, 6. kurss), Dmitrijs Grigorjevs (RSU, 6. kurss), Sandra Cipkina (RSU, 6. kurss), Mareks Marčuks (RSU, 6. kurss) un Ieva Muižniece (RSU, 6. kurss). Finansējumu Ievas Muižnieces atbalstam kā mērķa ziedojumu bērnu psihiatrijas vecināšanai Latvijā sniegusi Lauma Upelnieks-Katis no ASV.

Profesora Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda veicināšanas stipendijas (500 USD) ieguvuši: Artūrs Šilovs (RSU, 6. kurss), Elizabete Stašāne (RSU, 6. kurss), Jana Višņevska (LU, 5. kurss) un Laura Bluzmane (RSU, 5. kurss).

LAZA_stipendiati_rsu_2019-05.JPG

2019. gada stipendiāti Dmitrijs Grigorjevs, Elīna Zvaigzne, Ieva Muižniece, Jana Višņevska, Laura Bluzmane, Elizabete Stašāne un Artūrs Šilovs kopā ar LĀZA prezidentu Uģi Gruntmani, Edīti Lazovsku un Prof. Ilmāra Lazovska Medicīnas fonda vadītāju Ēriku Niedrīti. Foto autors: Jānis Brencis

Nākamgad apritēs 15 gadi, kopš fonds piešķīra pirmās stipendijas, un stipendiātu kopskaits jau tuvojas simtam. Šogad deviņi gudri un apņēmīgi studenti saņēma LĀZA atbalstu savām tālākajām mācībām. Kā atzina visi stipendiāti, nozīmīgs ir arī emocionālais guvums, spēju un darbu novērtējums, ko sajūt visi laureāti.

Ilmāra Lazovska dzīves ceļš, viņa uzskati un rīcība lai ir kā palīgs jaunajiem ārstiem, to uzsvēra LĀZA prezidents Uģis Gruntmanis, pieminot I. Lazovska lielo nozīmi Atmodas laikā. Stipendiātus sveica RSU Medicīnas fakultātes dekāne Jana Pavāre un LU docētājs Romualds Ražuks. Edīte Lazovska kā ceļamaizi novēlēja būt vispusīgām personībām, gūt spēkus mākslā, mūzikā, literatūrā un mīlēt savu arodu, braukt plašajā pasaulē mācīties, bet atgriezties mājās. Gaisā bija jūtama Pirmā pasaules latviešu ārstu kongresa elpa, jo tieši pirms 30 gadiem LĀZA ilggadējs biedrs un savulaik prezidents prof. Bertrams Zariņš atveda uz Latviju ārstus no visas plašās pasaules.

LAZA_stipendiati_rsu_2019-02.jpg

Stipendiātus sveic RSU Medicīnas fakultātes dekāne Jana Pavāre

"Per aspera ad astra!" – lai piepildās LĀZA viceprezidentes, ārstes Zaigas Alksnis-Philips vēlējums stipendiātiem!

Plašāk par LĀZA un iespējām atbalstīt medicīnas izglītību

LĀZA vieno ārzemēs un Latvijā dzīvojošos ārstus un zobārstus, kā arī citus veselības nozares profesionāļus, zinātniekus un darbiniekus kopējam mērķim – visiem spēkiem veicināt veselības aprūpē un zinātnē iesaistīto studentu, rezidentu, ārstu un zobārstu izglītību un sadarbību. To dibināja 1947. gadā Eslingenā trimdā devušies latviešu ārsti.