Pētniecība
Konferences, semināri

16. un 17. martā Rīgas Stradiņa universitātē (RSU) notiks lielākā studentu konference Baltijā – RSU starptautiskā studentu konference Health and Social Sciences, kas jau ceturto reizi norisināsies starptautiskā līmenī. Konference pulcēs vairāk nekā 270 dalībnieku no Latvijas un ārzemēm, 83 zinošus un prasmīgus žūrijas locekļus RSU Iekšķīgo slimību katedras vadītāja prof. Aivara Lejnieka vadībā, kā arī vairāk nekā 1000 klausītāju.

Starptautisko studentu konferenci rīko RSU Studējošo pašpārvalde ar mērķi veicināt pētniecību, dalīties ar savu pieredzi un dibināt jaunus kontaktus. Šogad pirmo reizi konference notiks divas dienas, un tās galvenais uzdevums ir apvienot veselības un sociālās zinātnes, tādēļ viena no plenārsēdes tēmām, kuru prezentēs Jauno zinātnieku apvienības priekšsēdētāja Ieva Siliņa, būs komunikācija zinātne.

"Ar katru gadu pieaug to studentu skaits, kuri apmeklē Eiropas lielākās zinātniskās konferences. Tas liek mums nemitīgi attīstīties un izvirzīt jaunus mērķus, lai mūsu konference var ne tikai līdzināties tām, bet daudzās jomās arī apsteigt," uzsver konferences vadītāja, RSU studente Sandra Cipkina.

Starptautisko studentu konferenci atzinīgi vērtē RSU rektors profesors Aigars Pētersons: "Viens no RSU attīstības mērķiem paredz, ka arvien vairāk atbalstām studentu interesi par zinātni, veicinot gan universitātes, gan Latvijas zinātnes attīstību. Mēs esam gandarīti, ka studentu interese par pētniecību pieaug, un to spilgti apliecina šī studentu zinātniskā konference, kas pēdējo gadu laikā ir kļuvusi plaši starptautiski pārstāvēta. Konferencē tiek prezentēti ļoti nopietni pētījumi, kuri nereti kļūst par nozīmīgiem zinātniskajiem atklājumiem. RSU starptautisko studentu konferenci ar nepacietību gaida ne tikai studenti, bet arī augstskolas personāls."

Kā jau katru gadu, arī šogad konferencē piedalīsies veselības aprūpes un sociālo zinātņu studenti no visas pasaules – Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Ukrainas, Vācijas, Apvienotās Karalistes, Beļģijas, Nīderlandes un citām valstīm.

Veselības aprūpes studentiem būs iespēja apmeklēt Royal Society of Medicine Ārkārtas medicīnas nodaļas prezidenta Zul Mirzas vieslekciju par akūto stāvokļu diagnostiku un ārstēšanu torakālo traumu gadījumā. Sociālo zinātņu interesentiem tiek piedāvāta Mārtiņa Dauguļa lekcija par kritisko domāšanu, kā arī prof. Eugenes Etera lekcija par Latvijas nākotni politiskā un ekonomiskā aspektā. Konferences programmā iekļautas dažādas ekskursijas uz Latvijā zināmiem uzņēmumiem: Grindex, Centrālā laboratorija, New Black un Overpriced.

Konferencē būs iespēja apmeklēt 11 veselības aprūpes un divas sociālo zinātņu sekcijas. Dalībnieki uzstāsies skatītāju auditorijas un žūrijas priekšā, piedalīsies diskusijās kopā ar zināmiem profesoriem, kā arī darbosies RSU zinātnisko pulciņu veidotajās meistarklasēs.

Reģistrēšanās RSU studentiem ir bezmaksas līdz 11. martam, savukārt citu augstskolu studenti laipni aicināti apskatīt cenrādi konferences mājaslapā un pievienoties plašajam klausītāju pulkam. Konferences darba valoda – angļu.