Attīstība
Liepājas filiāle

No trešdienas, 11. marta, līdz piektdienai, 13. martam, notiek Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) organizētās dienas Liepājā. Plānoto notikumu vidū ir RSU Liepājas filiāles renovēto telpu atklāšana, tikšanās ar vidusskolēniem Liepājas Latviešu biedrības namā, Atvērto durvju diena Liepājas filiālē un "RSU Veselības ekspreša" viesošanās tirdzniecības centrā "Ostmala" (Kārļa Zāles laukumā 8).

liepajas-filiale02-lead.jpg

Trešdien, 11. martā, plkst. 12.00 notiks RSU Liepājas filiāles renovēto telpu svinīga atklāšana Riņķu ielā 24/26. Atklāšanā piedalīsies RSU un Liepājas filiāles vadība un Liepājas domes vadība, lai savstarpēji pārrunātu augstskolas ciešāku iesaisti pilsētas un reģionālās veselības aprūpes ilgtermiņa attīstībā un izaugsmē.

Tāpat trešdien, 11. martā, Liepājas Latviešu biedrības namā notiks RSU studentu un docētāju tikšanās ar Liepājas vidusskolēniem, piedāvājot viņiem ieskatu RSU studiju programmās un vidē, kā arī ļaujot noklausīties speciāli gatavotas vieslekcijas. RSU vieslekcijas un prezentācijas Liepājas Latviešu biedrības namā 11. martā notiks no plkst. 15.00 līdz plkst. 17.30.

Kopumā tika renovēts 2000 m2, ieguldot 311 384, 24 EUR (bez PVN) no RSU un ERAF līdzekļiem (ERAF rekonstrukcija – 170 247, 38 EUR (bez PVN); ERAF vides pieejamības pasākumiem – 3 714, 92 EUR (bez PVN); RSU – 138 369, 10 EUR (bez PVN)).

Darbus veica SIA TRIGONE Būve. Rekonstrukcijas darbi tika sākti 2014. gada 17. jūlijā, kad tika noslēgts līgums, bet objekts nodots ekspluatācijā aizvadītā gada nogalē. Papildus telpu renovācijai Liepājas filiālē veikta studiju infrastruktūras atjaunošana, iegādātas modernas mācību mulāžas un jauni datori.

RSU Liepājas filiāles renovācijas darbības notika programmas Infrastruktūra un pakalpojumi3.1.2.1.1. apakšaktivitātes ietvaros Augstākās izglītības iestāžu telpu un iekārtu modernizēšana studiju programmu kvalitātes uzlabošanai, tajā skaitā nodrošinot izglītības programmu apgūšanas iespējas arī personām ar funkcionāliem traucējumiem. Projekta nosaukums: Rīgas Stradiņa universitātes Liepājas filiāles (Liepājas Medicīnas koledžas) studiju telpu rekonstrukcija un tehnoloģiju modernizācija. Vienošanās par Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta īstenošanu: Nr. 2010/0095/3DP/3.1.2.1.1/09/IPIA/VIAA/012/012.

Pasākumā  plānotas šādas aktivitātes:

• RSU rektora profesora Jāņa Gardovska uzruna par RSU vēsturi un attīstību;
  • RSU docētāju un pārstāvju prezentācijas:
    • Prezentācijas par veselības un sociālo zinātņu studiju programmām RSU un RSU Liepājas filiālē;
    • Medicīnas fakultātes prodekāna, profesora, ķirurga Andra Jumtiņa prezentācija Traumatisms: 21. gadsimta sākuma problēmas un iespējas;
    • Eiropas studiju fakultātes maģistra studiju programmas Bizness un tiesības Eiropas Savienībā vadītājas Martas Ābulas prezentācija Digitālo monopolu ietekme uz konkurenci Eiropas Savienībā: Google un Facebook piemērs;
  • RSU Tautas deju ansambļa Ačkups priekšnesums;
  • Jautājumi un atbildes RSU vadībai un fakultāšu dekāniem un prodekāniem.

Savukārt ceturtdien, 12. martā, sākot no plkst. 11.00, RSU Liepājas filiālē notiks Atvērto durvju diena, bet piektdien, 13. martā, no plkst. 14.00 līdz plkst. 18.00 tirdzniecības centrā Ostmala(Kārļa Zāles laukumā 8) sadarbībā ar RIMI RSU Liepājas filiāles studenti un docētāji RSU Veselības ekspreša ietvaros piedāvās bezmaksas konsultācijas un veselības mērījumus Liepājas iedzīvotājiem.