Konferences, semināri
Sabiedrības veselība
Liepājas filiāle

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Liepājas filiāle trešdien, 15. maijā, organizē starpdisciplināru klātienes konferenci Veselīgs briedums – atteikšanās vai pieņemšana?

lf_konf_15052024.png

Konferences tematiskais virziens ir mūsdienu aktualitātes: cilvēka pamatvajadzību apmierināšanas hierarhija, diskriminācija un tolerance, cīņa ar novecošanu, vēlme un motivācija nezaudēt pašvērtību, saglabāt mentālo līdzsvaru, iepretim veselības traucējumiem, kas saistīti ar hronoloģisko un bioloģisko novecošanos.

Bioloģiskā novecošanās sevī ietver dažādu funkciju pasliktināšanos, bet patiesībā nozīmē audu un orgānu iespēju samazināšanos, taču cilvēka novecošanās ātrumu nosaka divi faktori – ģenētika un ārējie apstākļi (dzīvesveids, vide, stress).

Veselīgs briedums ir saistīts ar atbildības izjūtu, kad, konstruktīvi risinot dzīves problēmas un apmierinot savas vajadzības, indivīds parūpējas arī par savu veselību.

Konferences mērķis – izcelt dažādu problemātiku, saistītu ar veselības aprūpi un sociālo jomu (vecuma posmā no 40 līdz 60 gadiem), pavērst jaunu skatu norādītajā virzienā un ieteikt savus risinājumus situācijas uzlabošanai.

Konferences laikā iepazīstināsim auditoriju ar dažādu profesionāļu viedokļiem, kas tematiski saistīti ar indivīda aprūpi un pašaprūpi, biežākajiem veselības traucējumiem, atkarības un līdzatkarības problēmām, mākslas terapiju tehnikas izmantojumu pašregulācijas prasmju apguvē un trauksmes mazināšanā, cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem vajadzībām atbilstošu, kvalitatīvu un inovatīvu pakalpojumu attīstīšanu un citām interesantām tēmām.

Veicinot vispārēju informācijas, viedokļu un zināšanu apriti, konferencē lektora statusā aicināti piedalīties gan RSU akadēmiskais personāls, gan citi praktizējoši savas nozares profesionāļi un speciālisti.

Konferences mērķauditorija – veselības aprūpes, medicīnas nozares pārstāvji (māsas, ārsta palīgi u. c. speciālisti veselības un sociālās aprūpes jautājumos).

Programma
9.30–10.00Dalībnieku reģistrācija
10.00–10.10Konferences atklāšanaDita Role, mg. ed.sc.,
RSU LF direktore
10.10–10.40Vizuālās mākslas terapijas un piedzīvojumu terapijas intervences dzīvesspēka uzturēšanā un veicināšanā: teorētiskais un praktiskais ietvarsIlze Plūme, mg. paed., mg. sc. sal.,
sertificēta mākslas terapeite, RSU Psihosomatiskās medicīnas un psihoterapijas klīnika, RSU Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedra, viesdocētāja studiju programmā Mākslas terapija
10.40–11.10Saprast citādo jeb atbalsta pakalpojumi pašapziņas stiprināšanai personām ar garīga rakstura traucējumiemMaija Agatina, mg. sc. soc.,
Liepājas Sociālā dienesta dienas centra personām ar garīga rakstura traucējumiem vadītāja, specializēto darbnīcu vadītāja
11.10–11.45 Vidusmūža psiholoģiskie izaicinājumiGinta Ratniece, mg. math, mg. psych.,
Latvijas Psihoterapeitu biedrības sertificēta psihoterapijas speciāliste, Junga analītiķe, supervizore
11.45–12.20Briedums/viedums vs psihiski traucējumi?Evija Siliņa, sociālā darba un veselības vadības maģistrs, bērnu un pieaugušo ārsts psihiatrs, VSIA Piejūras slimnīca galvenā ārste
12.20–13.00Pārtraukums. Kafijas pauze
13.00–13.30“Akūtā stunda” pusmūžāJānis Vozņesenskis,
ārsts traumatologs ortopēds, Liepājas reģionālā slimnīca
13.30–14.00Seksuālā un reproduktīvā veselība pēc 40 gadu vecuma Latvijā un EiropāGunta Lazdāne,
dr. habil. med., Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Sabiedrības veselības institūta vadošā pētniece
14.00–14.30Cukura diabēta saslimstības pieaugums vīriešiem pēc 40 gadu vecumaLīga Ēriksone, lektore, RN, mg.sc.sal., mg. soc. sc.,
RSU docētāja
14.30–15.00Kardiovaskulāro saslimšanu riski un primārā prevenceAleksandrs Vasiļjevs,
ārsts kardiologs, Liepājas reģionālā slimnīca
15.00–15.30Veselīga attieksme pret dzīvildzi ierobežojošām slimībām un nāviJūlija Cīrule-Galuza,
ārsts pediatrs, Liepājas Reģionālās slimnīcas Vispārējā bērnu slimību nodaļa, BKUS, Baltijas Rehabilitācijas centra bērnu paliatīvās aprūpes kabineta ārste
15.30–16.00Konferences noslēgums, diskusija

Dalība konferencē – bez maksas.
Klausītāji un lektori saņems neformālās izglītības sertifikātus par profesionālās kvalifikācijas pilnveidi un iegūtiem 8 tālākizglītības punktiem (TIP). Sertifikāti par dalību konferencē tiks izsniegti pasākuma noslēgumā.
Reģistrējoties konferencei, lūgums pārliecināties par pieteikumā norādītā vārda, uzvārda atbilstību un norādītā e-pasta precizitāti.