Par mums medijos
Rezidentūra
Tiesības

LTV Ziņu dienests izveidojis sižetu par topošo ārstu izglītošanu pacientu tiesību jautājumos, kas tika translēts 30. aprīlī.

Simulētas situācijā Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rezidentu Egīlu Zaķi izaicina apmācītu aktieru komanda. Viņam jānovērtē pacientes trauma un jāuzklausa viņas vēlmes. Simulācijas aktieru vidū pacientes vīra lomā ir RSU Juridiskās fakultātes profesors Aldis Lieljuksis, kurš arī pārbauda topošo traumatologu.

Rezidents dodas pie pacientes, kura guvusi traumu. Jaunais speciālists novērtē situāciju un paziņo, ka būs jāveic operācija, bet pirms tās noteikti jāpārlej asinis, taču paciente tam nepiekrīt. Situācija izvēršas neplānoti: sievietes vīrs iebilst pret asins pārliešanu, pamatojot to ar ticību. Tikmēr paciente zaudē samaņu.

Juridiskās fakultātes prodekāne, advokāte Karina Palkova uzskata, ka mūsdienās bez zināšanām pacientu tiesību jomā ārstniecības personas vairs nevar nodrošināt kvalitatīvu, uz pacienta tiesību aizsardzību, drošību vērstu ārstniecības procesu. RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra direktora vietniece Andreta Slavinska norāda, ka jaunā paradigma paredz prioritāti ārstniecības personu drošībai. "Stiprinot ārstniecības personu drošību, mēs pozitīvi ietekmējam un veicinām, uzlabojam pacientu drošību," viņa saka.

Avots: lsm.lv