Ziņas

No 7. līdz 8. jūnijam Lībekā (Vācijā) norisinājās Baltijas jūras reģiona personalizētās veselības aprūpes sadarbības tīkla 2. vasaras skola, kurā piedalījās Sabiedrības veselības un sociālās labklājības fakultātes Māszinību un dzemdību aprūpes katedras lektore Ilona Zariņa un asistenta p. i. Anna Ribakova.

maszinibu-docentes-vasaras-skola-libeka.jpg

Baltijas jūras reģiona personalizētās veselības aprūpes sadarbības tīkls ir daudznozaru un starpvalstu Baltijas jūras reģiona valstu universitāšu tīkls. Tā mērķis ir uzlabot doktorantūras mācību un karjeras perspektīvas Baltijas jūras reģiona tīkla valstu starpā, kā arī sadarbojoties veidot daudznozaru personalizētu veselības aprūpes pētniecības programmu Baltijas jūras reģionā.

Tīklā ir pievienojušās šādas augstākās izglītības iestādes:

• Veselības zinātņu pētījumu centrs, Lillebaeltas universitātes koledža un Dienviddānijas universitāte (Dānija)
  • Karolinskas institūts (Zviedrija)
  • Klaipēdas Universitāte un Viļņas Universitāte (Lietuva)
  • Medicīnas universitāte Gdaņskā (Polija)
  • Novgorodas Valsts universitāte (Krievija)
  • Rīgas Stradiņa universitāte (Latvija)
  • Lībekas Universitāte (Vācija)
  • Turku Universitāte (Somija).

Doktorantūras studentu vasaras skolas mērķis ir sniegt un saņemt atgriezenisko saiti par savu doktora pētījumu atbalstošā domubiedru vidē. Vasaras skolas laikā katrs dalībnieks sniedza 20 minūšu mutisku prezentāciju. Skolas dalībnieku diskusiju centrā bija tādi temati kā pacientu ievainojamības un personalizētās veslības aprūpes aspektu saistība ar topošu doktora darbu tēmām, kas, iespejams, palīdzēs sniegt viņu promocijas darbam jaunu, plašāku redzējumu. Vēl viens vasaras skolas mērķis ir stiprināt sadarbību Baltijas jūras reģiona tīklā un izstrādāt kopīgus pētniecības un finansēšanas priekšlikumus, tāpēc otrās dienas kārtībā dalībnieki diskutēja arī par šiem tematiem. Vasaras skolas apjoms ir trīs ECTS. Par piedalīšanos skolas noslēgumā katram dalībniekam tika izsniegts sertifikāts.